Podziwiamy efekty pracy uczniów z klasy 4 a i 4 b w ramach akcji „ Sadzimy tulipany”

Galeria zdjeć -> TUTAJ

Kochani !

Zobaczcie, jakie cudne tulipany przywitały wczoraj wszystkich wracających do szkoły uczniów. A wszystko dzięki uczniom klas 4 a i 4 b, którzy na początku roku szkolnego (zgodnie ze sztuką sadzenia kwiatów, czyli w pierwszych dniach października) zamienili się w ogrodników i w ramach zajęć rozwijających z przyrody wzięli udział w akcji „Sadzimy tulipany”.

Posadzono łącznie około 100 cebulek tulipanów i hiacyntów, a celem akcji było upiększenie terenów zielonych przed wejściem do naszej szkoły. Dzieci podczas zajęć pogłębiły swoją wiedzę z zakresu ogrodnictwa i dbania o przyrodę - miały okazję poznać budowę i znaczenie kwiatów oraz zasady sadzenia roślin cebulowych, aby pięknie i długo kwitły. Sadzenie cebulek sprawiło uczestnikom wiele frajdy, a dzięki ich pracy, teraz wiosną możemy cieszyć się pięknym widokiem i podziwiać kwitnące kwiatowe rabaty.

Koordynator: Marta Odyniec

Powrót naszych dzieci do szkoły

Galeria zdjęć -> TUTAJ

Wczoraj w naszej szkole od samego rana słychać było wesoły gwar dzieci, które wróciły do zajęć stacjonarnych.„To mój najszczęśliwszy dzień, proszę Pani”- tak swoją radość wyraziła nasza urocza Julcia. A ponieważ radość i dobra zabawa towarzyszyła wszystkim, uczniowie klasy 1a postanowili swój nastrój uwiecznić na ścianie. Malowanie rozbudziło bujną, dziecięcą wyobraźnię, a że radośnie fantazjować można bez granic, na ścianie pojawiły się kwiaty, motyle ,pszczółki, biedronki i wiele innych łąkowych „stworków” - nasz obraz przez kilka dni będzie teraz zdobił korytarz szkolny.

Tak właśnie wyobrażamy sobie kolejne dni w szkole: wracamy, żeby BUDOWAĆ RELACJE wracamy, żeby cieszyć się z bycia RAZEM, wracamy, żeby LEPIEJ ŻYĆ ...

Razem z klasą 1a - wychowawczyni Ania Godlewska

Święto Konstytucji 3 Maja

03.05.2021 12:03
      Dziś obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja - drugiej na świecie i pierwszej w Europie ustawy zasadniczej.

Zapraszam do obejrzenia prezentacji prac uczniów naszej szkoły, przygotowanych w ramach zajęć historii razem z Panią Wiesią Tymieniecką.

W tle Fryderyk Chopin - Walc a-moll

Jacek Maculewicz

„Pod BIAŁO - CZERWONĄ”

02.05.2021 12:28

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Patriotyzm dziś oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu.

Oba polskie powstania narodowe - listopadowe i styczniowe - skierowane były przeciwko Rosji, wybuchły na terenie Królestwa Polskiego, w Warszawie, a ich celem była walka o niepodległe Państwo Polskie. Obydwa powstania były efektem polityki Rosji - łamania konstytucji, rusyfikacji oraz represji wobec Polaków.

Razem z Panią Wiesławą Tymieniecką zapraszam do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez ucznia klasy 8 b Szymona Grzebskiego.

W tle Fryderyk Chopin i Walc Des-dur op. 64 no. 1 „minutowy”

Jacek Maculewicz

Kto Ty jesteś ? POLAK MAŁY !

Galeria zdjęć -> TUTAJ

Nadszedł maj, a wraz z nim rocznice ważnych wydarzeń historycznych, które dla nas Polaków mają ogromne znaczenie. Przy okazji tych świąt przypominamy naszym wychowankom o ich znaczeniu oraz o szacunku, jaki należy się naszym symbolom narodowym. W galerii zdjęć klasa 2 a, która dobrze wie, że majowe święta to dni, o których trzeba pamiętać.

Dorota Płoszczuk, Joanna Sątowska