Turniej piłki nożnej ”Od PRZEDSZKOLA do OLD BOYA”

20.06.2023 16:01

Galeria zdjęć->TUTAJ

W myśl zasady od „starszych” powinniśmy się uczyć nasi najmłodsi adepci po raz kolejny wzięli udział w turnieju piłki nożnej ”Od PRZEDSZKOLA do OLD BOYA”.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn system rozgrywek - każdy z każdym - w rezultacie rywalizacji drużyna „Trójki” zaliczyła dwie porażki, trzy remisy i dwa zwycięstwa.

Organizatorom nie chodziło o zdobywanie miejsc czy trofeów ale propagowanie dyscypliny sportu jakim jest piłka nożna wśród najmłodszych, a także zwrócić na ważny aspekt sportu jakim jest wielopokoleniowość. Każdy z zawodników otrzymał medal, nagrodę i mógł się posilić smacznymi przekąskami Pana Rysia.

Śmiało można powiedzieć, że turniej ”Od PRZEDSZKOLA do OLD BOYA” jest najciekawszym tego typu wydarzeniem sportowym dla najmłodszych piłkarzy.

Przy okazji turnieju Pan Burmistrz dokonał otwarcia nowego pełnowymiarowego boiska piłkarskiego, a swoją obecnością uroczystość zaszczycili Pani senator Lidia Staroń i poseł Paweł Papke.

Za wspaniałą organizację dziękujemy gospodarzom „Old Boy” Nidzica.

Opiekun drużyny – Paweł Jankowski.

XXIII Turniej Piłki Nożnej im. Ks. Ryszarda Gamańskiego

18.06.2023 16:55

Galeria zdjęć->TUTAJ

Dnia 16 czerwca 2023 nasza szkolna reprezentacja uczestniczyła w XXIII Turnieju Piłki Nożnej im. Ks. Ryszarda Gamańskiego.

W klasyfikacji końcowej zajęliśmy 3 miejsce, a statuetkę najlepszego strzelca otrzymał Filip Sikorski.

Dla niektórych naszych zawodników były to ostatnie zawody w których reprezentowali barwy nidzickiej TRÓJKI.

Dziękujemy Wam za lata zaangażowania i zdobyte trofea na rzecz naszej szkoły.

Ogromne brawa dla Was wszystkich.

VI Gminny Bieg Szlakiem Łyńskich Krajobrazów

14.06.2023 15:08

Galeria zdjęć->TUTAJ

Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili, że lekkoatletyka stoi na wysokim poziomie w naszej szkole. W dniu 7 czerwca w VI Gminnym Biegu Szlakiem Łyńskich Krajobrazów ,, Trójka " wypadła znakomicie w 10 konkurencjach biegowych, aż siedem pierwszych miejsc.

Klasyfikacja końcowa według poszczególnych kategori:

4 kl. - I miejsce: Zuzia Zalewska

3 kl. - III miejsce: M. Smolińska

5 kl. - I miejsce: Zuzia Krupińska

5 kl. - I miejsce: Paweł Gołębiowski

6 kl. - I miejsce: Igor Zalewski

7 kl. - I miejsce: Wiktoria Krupińska

II miejsce: Julia Lewikowska .

III miejsce: Agnieszka Jach

7 kl.- I miejsce: Karol Nowakowski

8 kl - I miejsce: Kaja Kowalska

III miejsce: Julia Duchna

8 kl. - II miejsce: Alan Drządzewski

Zawody przebiegały w miłej sportowej atmosferze, a uczestnicy mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów Szkoły Podstawowej w Łynie.

Opiekunowie: P. Dorota Malinowska i Andrzej Ruś.

Turniej piłki nożnej z okazji 44 jubileuszu naszej szkoły

12.06.2023 08:43

Galeria zdjęć->TUTAJ

Czterdziesty czwarty jubileusz naszej szkoły został uwieńczony turniejem piłki nożnej chłopców z rocznika 2010, który się odbył 7 czerwca na boisku przy naszej placówce. W turnieju wzięły udział drużyny SP 1, SP 2 i SP 3 z Nidzicy.

Rozgrywki odbywały się zgodnie z zasadami zdrowej i sportowej rywalizacji, a zawodnicy bez zastrzeżeń przestrzegali zasad fair play. Poszczególnym meczom towarzyszyły wielkie sportowe emocje, a największe kiedy to drużyna chłopców 6b z „trójki” zwyciężyła z piłkarzami z „dwójki” 4:0.

Ostateczna klasyfikacja;

I - Szkoła Podstawowa nr 1

II– Szkoła Podstawowa nr 3

III–Szkoła Podstawowa nr 2

Najlepszy napastnik Nikodem Malinowski - SP 1

Najlepszy obrońca Maciej Baranowski - SP 2

Najlepszy bramkarz Antoni Kosiński - SP 3

Wyróżnienia, także dostali najlepsi zawodnicy drużyn:

SP 1 Michał Kiejziewicz

SP 2 Kamil Gołębiewski

SP 3 Kornel Wiśniewski

Podczas turnieju zawodnicy zostali poczęstowani słodkościami kiełbaską z grilla oraz napojami chłodzącymi.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowej postawy i wielkiego ducha walki.

Turniej mógł się odbyć dzięki wsparciu:

UKS „Trójka”, Rada Rodziców, Hurtownia budowlana „Mazur”, psb „Mrówka”, Społem Nidzica, Stacja Auto Gaz, radna gminy Nidzica Pani Bożena Karwowska, Rodzice klasy 6b.

Nad przestrzeganiem przepisów gry czuwał sędzia – Jarosław Kosobucki

Zdjęcia – Jacek Maculewicz

Organizator – Paweł Jankowski.

Przełajowe Biegi Grunwaldzkie dla uczniów szkół podstawowych i średnich

09.06.2023 19:22

Galeria zdjęć->TUTAJ

Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy na dobre zadomowił się na Polach Grunwaldu.

2 czerwca ten sportowy związek po raz czternasty zorganizował przełajowe Biegi Grunwaldzkie dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Po raz drugi impreza odbyła się w formule ogólnopolskiej.

Na Polach Grunwaldu zgromadziło się ponad 800 uczestników - większość z nich reprezentowała szkoły podstawowe i średnie z województwa warmińsko-mazurskiego. Nie zabrakło także biegaczy z innych województw, m.in. z lubuskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego.

Zawody rozpoczął bieg na 200 metrów z udziałem osób niepełnosprawnych. Potem rozegrano Igrzyska Dzieci (rocznik 2010 i młodsi) na dystansach 400, 500 i 600 metrów. Następnie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (roczniki 2008-2009) do pokonania były dystanse 1000 metrów (dziewczęta) i 1500 metrów (chłopcy).

Naszą szkołę reprezentowało 31 uczniów z klas 1-8.

W każdym biegu mieliśmy swoich reprezentantów. Średnio na każdym dystansie startowało około stu biegaczy. Nasi uczniowie wykazali wielki hart ducha i wole walki.

Większość naszych zawodników uplasowała się w pierwszej 30 poszczególnych biegów.

Największy sukces osiągnęła, startująca w najmłodszej kategorii, Lena Najmuła zajmując 6 miejsce.

Możemy być dumni z naszych lekkoatletów.

Opiekunowie:

Kazimierz Wrotek, Karol Rudziński, Paweł Jankowski.