„ Telewizja Trójka Nidzica” – już wkrótce !

19.05.2021 21:57
      Trójka na fali, płyń razem z nami !

Internet i Telewizja to już nie tylko dla młodego pokolenia bardzo popularne formy przekazu informacji i źródło wiedzy o świecie. Ponieważ pokolenie Social Mediów stanowi już nową e-generację, wychowaną na komunikacji internetowej, posługującą się na co dzień komputerem i smartfonem , proponujemy wszystkim uczniom SZKOLNĄ TELEWIZJĘ.

„Telewizja Trójka Nidzica” to kolejny projekt, który pan Karol Rudziński wraz z młodzieżą wprowadza w nasze szkolne mury. Naszym marzeniem jest stworzenie telewizyjnego studia w którym to młodzież SP nr 3 mogłaby rozwijać swoje dziennikarskie pasje! Zachęcamy uczniów do współpracy w nowym szkolnym projekcie.

Chcemy podziękować wszystkim naszym Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w realizację wszelkich przedsięwzięć. Wiemy, że to wszystko pozytywnie wpływa na atmosferę, którą ciągle budujemy dzięki Wam i razem z Wami. A to jeszcze nie wszystko. Niebawem przedstawimy kolejną niespodziankę, która już została ciepło przyjęta przez wszystkich uczniów.

Zapraszamy do obejrzenia:

Pomysł i montaż Czołówki TELEWIZJI TRÓJKA: Karol Rudziński

Wracamy, by budować relacje – wycieczka rowerowa klasy 6 c

19.11.2021 10:54
      Galeria zdjęć -> TUTAJ

Tradycja wycieczek rowerowych jest mocno zakorzeniona w naszej szkole i dlatego to właśnie wycieczką rowerową zainicjowała swój powrót do szkoły klasa 6 c.

Tak bardzo brakowało nam siebie przez ostatnie 7 miesięcy - dlatego wracamy, by odbudować relacje.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z wycieczki (link poniżej).

Razem z klasą 6 c: Karol Rudziński i Jacek Maculewicz

Klasa 3 b – lekcja matematyki w plenerze

Galeria zdjęć -> TUTAJ

Nauka może być przyjemna ! Szczególnie wtedy, kiedy jest połączona z dobrą zabawą !

Wszystkich tych, którzy obawiają się powrotu do szkoły po tak długim czasie, chcą dziś do tego przekonać uczniowie klasy 3 B, którzy wraz z wychowawczynią Panią Ewą Szwarc, w słoneczne poniedziałkowe południe wybrali się przed szkołę, by utrwalić zasady działań pisemnych, ale też - I PRZEDE WSZYSTKIM - po to, by dawać sobie nawzajem poczucie, że chcemy i lubimy tutaj być oraz uczyć się, aby lepiej żyć. Po to, by wspólnie spędzić czas, którego nam tak bardzo brakowało oraz by zacieśniać relacje.

I pamiętajcie Kochani:

„Matma to trudna sprawa,

ale też super zabawa !

W życiu wiele łatwiej masz,

gdy matematykę znasz !”

8 maja Dzień Bibliotekarza – wizyta oddziału przedszkolnego w bibliotece szkolnej

Galeria zdjęć -> TUTAJ

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła” - Wisława Szymborska

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony 8 maja to okazja, by podziękować za całą wiedzę, jaką przekazują nam bibliotekarze, za ich serce, wyrozumiałość i cierpliwość. Dzieci z naszej „zerówki” odwiedziły szkolną bibliotekę w ramach realizacji kręgu tematycznego „Nasze ulubione książki”, gdzie mieli możliwość poznania bogatego księgozbioru oraz dowiedzieli się, że można wypożyczać książki do domu i korzystać z czytelni. Ponadto maluchy poznały zasady zachowania w bibliotece oraz zasady poszanowania książek. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki, z których - mamy nadzieję - będą korzystać, jak najczęściej.

Uwrażliwianie poprzez czytanie - klasa 2 a

Galeria zdjęć -> TUTAJ

„Czarna owieczka” Jana Grabowskiego to lektura, która zainspirowała klasę 2 a do rozmów na temat akceptacji, tolerancji, empatii i szacunku dla innych. To bajka, która w piękny sposób ukazała naszym uczniom przyjaźń między ludźmi i zwierzętami oraz uświadomiła, że nie można zmieniać nikogo „na siłę”.

Ponadto była to okazja do wykonania tytułowej bohaterki z bardzo apetycznego materiału, a mianowicie z popcornu, co przyniosło naszym wychowankom nie lada frajdę. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dorota Płoszczuk, Joanna Sątowska