• Zakończenie obchodów Roku św. Jana Pawła II - Podziękowanie od Wojewody Warmińsko – Mazurskiego dla SP nr 3

31.05.2021 19:08

Na zakończenie powiatowo - dekanalnych obchodów Roku św. Jana Pawła II, „...za krzewienie dziedzictwa świętego papieża z naszej Ojczyzny...”, nasza szkoła - koordynator obchodów - otrzymała podziękowania od WOJEWODY WARMIŃSKO - MAZURSKIEGO Artura Chojeckiego.

Dokonując wpisu w Księdze Pamiątkowej szkoły, wyrazami wdzięczności i uznania podzielił się z nami również Metropolita Warmiński ksiądz Arcybiskup Józef Górzyński oraz Doradca Wojewody Warmińsko - Mazurskiego Bożena Ulewicz.

My również, raz jeszcze, dziękujemy wszystkim Partnerom koordynowanego przez nas projektu.

Barbara Biedrzycka - Falba, Marzena Świderska, Anna Borkowska, Jolanta Skwarska, Jacek Maculewicz

Telewizja Trójka Nidzica - drugie wydanie szkolnych wiadomości

31.05.2021 18:56
      Zgodnie z obietnicą i tak jak przed tygodniem zapraszamy na kolejne wydanie SZKOLNYCH WIADOMOŚCI TELEWIZJI TRÓJKA.

Ubiegły tydzień upłynął nam pod znakiem emocji Ósmoklasistów, którzy od wtorku do czwartku pisali swój najpoważniejszy dotąd egzamin. Jeśli chcecie zobaczyć, jak on wyglądał "od kuchni", z radością obejrzycie nasz materiał, a w nim również o niespodziance, jaką sprawiła Wam wszystkim nasza kreatywna bez granic Rada Rodziców przy SP3 w Nidzicy.

Wiadomości: Telewizji Trójka:

Realizacja i montaż: Karol Rudziński, Jacek Maculewicz

Dzień Mamy i Taty w SP nr 3

27.05.2021 17:37

„Za Wasze czułe serca, za mądre nakazy

W Dniu Waszego Święta DZIĘKUJEMY 100 razy...”

Jak co roku dzieci z SP nr 3 przygotowały upominki i krótki program artystyczny dla swoich rodziców - zaprezentowane piosenki, wierszyki i taniec ilustrują, jak ważna dla dzieci jest RODZINA i DOM.

Zapraszamy do obejrzenia filmików:

Występ przedszkolaków:   https://www.facebook.com/trojkanidzica/videos/173249417957460

Występ uczniów z klasy 1 a https://www.facebook.com/trojkanidzica/videos/380006750067172

Montaż: Jacek Maculewicz

Szkolna Telewizja – wydanie pierwsze

31.05.2021 18:56
      Witajcie Kochani !

Zapraszamy na pierwsze wydanie naszych szkolnych trójkowych WIADOMOŚCI - wystartował w ten sposób nasz projekt SZKOLNA TELEWIZJA. Program dla Was prowadzą: Klaudia Maks oraz Olga Ciężka.

Pomysł i montaż: Karol Rudziński

Nagranie i prezentacja multimedialna: Jacek Maculewicz

Podsumowanie działań ku czci Papieża Polaka – msza w kościele św. Wojciecha w Nidzicy

19.11.2021 10:54
      Galeria zdjęć -> TUTAJ

21 maja 2021 r. w kościele św. Wojciecha w Nidzicy przeżywaliśmy lokalne święto wdzięczności. Gospodarzami tej uroczystości byli Dziekan Dekanatu Nidzica – ks. Prałat Tadeusz Lewdarowicz oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 - p. Barbara Biedrzycka -Falba. Podczas Mszy św. dziękowaliśmy Bogu za pomoc w realizacji projektu ,,Nie bójcie się żyć dla Miłości”, zrealizowanego w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Swoją obecnością zaszczycił nas Arcybiskup Metropolita Warmiński – ks. Józef Górzyński, sprawiając nam ogromną radość. Ks. Arcybiskup przewodniczył Mszy świętej i wygłosił przejmujące pasterskie słowo.

Jest nam również bardzo miło, że mogliśmy gościć Doradcę Wojewody Warmińsko – Mazurskiego, p. Bożenę Ulewicz, która w imieniu Wojewody – p. Artura Chojeckiego przekazała nam podziękowania za krzewienie dziedzictwa św. Jana Pawła II.

Jesteśmy również wdzięczni, że w uroczystości wzięli udział kapłani z Dekanatu Nidzica, władze samorządowe, dyrektorzy jednostek oświatowych oraz uczniowie szkół, które przystąpiły do projektu. Dziękujemy także za obecność wszystkim, którym bliski jest Ojciec Święty.

Dzisiejsze spotkanie było uroczystą okazją do podsumowania działań ku czci Papieża Polaka, jakie odbyły się w Roku św. Jana Pawła II w naszej małej Ojczyźnie. Doceniając owocną współpracę oraz zaangażowanie w realizację zadań na rzecz wychowania dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich, pani Dyrektor Barbara Biedrzycka – Falba wraz ze Starostą Powiatu Nidzickiegop. Marcinem Palińskim oraz Burmistrzem Nidzicy – p. Jackiem Kosmalą wręczyła wszystkim partnerom podziękowania, a także pamiątkowe albumy z obchodów Roku św. Jana Pawła II.

Mamy nadzieję, że wydarzenia, które zorganizowaliśmy i w których żywo uczestniczyliśmy, przyczyniły się do głębszego poznania św. Jana Pawła II oraz do odkrycia na nowo treści nauczania Ojca Św. Ufamy, że udało się nam zbudować duchowy pomnik Janowi Pawłowi II.

I choć w piątek podsumowaliśmy działania ku czci Papieża Polaka, nie kończy się czas miłości do Jana Pawła II. Kwiaty oddania, podziwu i wdzięczności już stale będą wyrastały z naszej duszy. Z głęboką wdzięcznością będziemy pamiętać o Mistrzu wzywającym do wypłynięcia na głębię i Nauczycielu ukazującym świętość jako miarę życia.