Światowy Dzień Książki

24.04.2024 18:27

Galeria zdjęć->TUTAJ

"Witam Cię kartek szelestem, tytułem na pierwszej stronie, witam!

Bo po to przecież jestem, żebyś mnie ujął w dłonie i czytał."

Edward Szymański

Z okazji Światowego Dnia Książki uczniowie klasy 1a uczestniczyli w zajęciach pt.: ,,Bibliotekę poznamy i słodko poczytamy", które odbyły się w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Nidzicy.

Dzieci z wielką radością i zaciekawieniem zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Pani Katarzyna Dyrda-Jarosz i Pani Anna Akbrechczyńska w cudowny sposób wprowadziły w tajniki czytelnictwa. Dzieci dowiedziały się jak zostać czytelnikiem i co ciekawego można robić w oddziale dla dzieci.

W trakcie pobytu z wielkim zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach w dziale dla najmłodszych. Następnie wybierały dla siebie i czytały. Po miłe spędzonym czasie w bibliotece dzieci otrzymały słodką niespodziankę.

Wychowawca: Edyta Chmielewska.

Pomoc nauczyciela: Joanna Tyberska.

Akcja "Łączy nas pamięć"

21.04.2024 15:14

Galeria zdjęć->TUTAJ

19 kwietnia 2024 roku obchodziliśmy 81. rocznicę powstania w Getcie Warszawskim. Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności i potrzebę dialogu ponad podziałami. Obchodom tym w naszej szkole towarzyszyła akcja społeczno-edukacyjna . Uczniowie klas 1-3 i 4-6 wykonywali przypinki w postaci żółtego żonkila- to znak, pamięci, szacunku i nadziei, znak, że łączy nas pamięć o bohaterkach i bohaterach tego zrywu z 1943r. Uczniowie oglądali również filmy edukacyjne promowane przez Muzeum POLIN .Dziękuję wychowawcom edukacji wczesnoszkolnej i nauczycielce historii o włączenie się w akcję będącą dla młodego pokolenia piękną lekcją historii, ukazującą oddanie, patriotyzm i heroiczną walkę narodu żydowskiego.

Koordynatorzy: Joanna Czeszejko i Wiesława Tymieniecka.

Podsumowanie zajęć z upcyklingu w ramach programu TalentowiSKO

21.04.2024 14:47
      Galeria zdjęć->TUTAJ

Zgodnie z obietnicą prezentujemy to, co udało nam się stworzyć nowego z zużytych rzeczy. Tworzyliśmy te cudeńka ze świadomością ochrony naszej planety, świetnie się przy tym bawiąc. Przy okazji zaoszczędziliśmy pieniądze, nie wydając ich na nowe rzeczy, jak na prawdziwych członków SKO przystało. Dodatkową motywacją był dla nas fakt, iż przedmioty zostaną wystawione na konkurs w ramach programu TalentowiSKO. Powstały: dwie doniczki, kalendarz adwentowy, łódź podwodna, rakieta, piłkarzyki, skarbonka i automat do cukierków.
      Bogumiła Ruś, Justyna Rogowska.

Udział uczniów kl. 3a w "Niebieskich Igrzyskach"

21.04.2024 14:39

Galeria zdjęć->TUTAJ

17 kwietnia uczniowie klasy 3a mieli przyjemność uczestniczenia w “Niebieskich Igrzyskach” na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nidzicy. Igrzyska zostały zorganizowane w ramach miesiąca świadomości autyzmu, toteż w geście solidarności z osobami autystycznymi byliśmy ubrani na niebiesko. Na każdego uczestnika czekało wiele wyzwań w postaci ciekawych konkurencji. Najważniejsza jednak była wspólna zabawa i integracja. W nagrodę za zaliczenie zawodów otrzymaliśmy medale, słodkie upominki oraz drużynowy puchar. Zwieńczeniem igrzysk było pamiątkowe grupowe zdjęcie wszystkich uczestników.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Ewa Szechińska, Justyna Rogowska.

Prelekcja ot." Etykiety bez tajemnic" w klasie 5a

10.04.2024 08:17

Galeria zdjęć->TUTAJ

W środę 13.03 2024 r. w ramach realizowanego w naszej szkole programu " Trzymaj formę" uczniowie klasy 5a wysłuchali prelekcji ot." Etykiety bez tajemnic".

Wykład poprowadziła p.Klaudia Dzięgielewska - pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Nidzicy. Uczniowie przypomnieli sobie jak wygląda " talerz zdrowia ", wysłuchali ciekawych informacji o etykietach na produktach które kupują i poznali ich znaczenie. Wiedza ta na pewno ułatwi im podejmowanie świadomych decyzji konsumenckich.

Dorota Malinowska.