Kiermasz ciast na rehabilitację Pawła Bukowskiego

26.02.2024 18:19

Galeria zdjęć->TUTAJ

22 lutego w Dniu Myśli Braterskiej - odbył się w naszej szkole kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczyliśmy na pomoc Druhowi Pawłowi Bukowskiemu Razem dla Bukosia

Kiermasz był częścią akcji, którą we wszystkich nidzickich placówkach edukacyjnych zorganizował i koordynował Hufiec ZHP Nidzica.

Z całych serc DZIĘKUJEMY wszystkim Państwu, z których pomocą mogliśmy zrealizować nasze przedsięwzięcie.

Cieszymy się, że w tym, będącym świętem całej skautowej rodziny dniu, mogliśmy być sercami bliżej Ciebie dh. Pawle.

Przesyłamy Ci pozdrowienia i ogrom ciepła harcerskich serc oraz trzymamy kciuki za powrót do zdrowia i ludzi, których kochasz.

phm Jacek Maculewicz #DMB2024

Kiermasz rozmaitości na rzecz WOŚP

28.01.2024 17:59

Galeria zdjęć->TUTAJ

Największa na świecie orkiestra - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała 18 i 19 stycznia w naszej TRÓJCE.

Radości pomagania było dokładnie tyle, co cudownych dziecięcych uśmiechów.

Dziękujemy naszym Uczniom i Rodzicom, którzy postanowili podzielić się swoimi zabawkami, pluszakami, książkami i innymi drobiazgami - to dzięki Wam podczas naszego kiermaszu w TRÓJCE było tak ciepło i radośnie.

Czymś niesamowitym jest również to, co się dzieje na naszych aukcjach - dlatego nieustannie zapraszamy do odwiedzin na profilu Rada Rodziców przy SP3 w Nidzicy oraz licytowania rzeczy podarowanych nam przez Przyjaciół TRÓJKI na rzecz Wielkiej Orkiestry.

Szkolny SZTAB WOŚP:

Anna Lewikowska, Agnieszka Siedlecka-Ciężka, Ewa Zdancewicz, Jacek Maculewicz.

Organizacja imprezy, zdjęcia, montaż filmu: J.M.

„ Świąteczna paczka dla psiaczka” 2023

20.12.2023 08:38
        Galeria zdjęć->TUTAJ

Zaangażowanie naszych uczniów, rodziców i nauczycieli w zbiórkę karmy dla schroniska „Podaj Łapę” w Tatarach Schronisko dla bezdomnych psów jest po prostu świąteczno- magiczne. Udało nam się zebrać baaaaaaardzo dużo darów.

Ponadto uczniowie klasy 6b i 4b zorganizowali serię kiermaszy ciast, z których dochód został przeznaczony na zakup karmy.

Wszystkie dary zostały dostarczone do schroniska. Mamy nadzieję, że zebrane smakołyki osłodzą choć troszkę niedolę psich słodziaków.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, Przyjaciołom, Rodzicom, a przede wszystkim mamom za upieczenie pysznych ciast.

Życzymy wesołych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku! Uwielbiamy pomagać!

B. Rudzińska, E. Łukasik.

Fotorelacja i montaż filmu: J. Maculewicz.

Wyróżnienie za udział w akcji "Gorączka Złota PCK 2023”

18.12.2023 18:47
        Galeria zdjęć->TUTAJ

12 grudnia podczas uroczystej gali w sali rycerskiej nasza szkoła otrzymała wyróżnienie za udział w akcji "Gorączka Złota PCK 2023”, polegająca na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5-groszowych.
        Środki zebrane podczas akcji zostały przeznaczone na dofinansowanie letniego wypoczynku dzieci z najuboższych rodzin.

Akcja „Gorączka Złota PCK” ma również wymiar edukacyjny. Poprzez akcję PCK promuje idee wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie.

Dziękuję nauczycielom i uczniom za zbiórkę monet.

Beata Rudzińska- opiekun szkolnego koła PCK.

17.12.2023 14:13

Galeria zdjęć->TUTAJ

,,Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie”.

Po raz kolejny społeczność Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy i szkół ZDZ – Centrum Edukacji w Nidzicy okazała ogromne serce i empatię w stosunku do najbardziej potrzebujących. Uczniowie, ich rodzice i nauczyciele wzięli udział w zorganizowaniu Szlachetnej Paczki, a w zasadzie aż siedemnastu pięknie opakowanych prezentów, które otrzyma wybrana przez nas Rodzina. Pragniemy, aby entuzjazm, z którym przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę nigdy nas nie opuszczał, dając innym nadzieję i pozwalając uwierzyć w dobro ludzkich serc. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze działania za wyjątkową hojność, bezinteresowność i solidarność z ludźmi, którzy znajdują się w ciężkiej sytuacji i potrzebują pomocy. Razem zrobiliśmy dobro!