• Podziwiamy efekty pracy uczniów z klasy 4 a i 4 b w ramach akcji „ Sadzimy tulipany”

• 19.11.2021 10:56
      • Galeria zdjeć -> TUTAJ
      • Kochani !

Zobaczcie, jakie cudne tulipany przywitały wczoraj wszystkich wracających do szkoły uczniów. A wszystko dzięki uczniom klas 4 a i 4 b, którzy na początku roku szkolnego (zgodnie ze sztuką sadzenia kwiatów, czyli w pierwszych dniach października) zamienili się w ogrodników i w ramach zajęć rozwijających z przyrody wzięli udział w akcji „Sadzimy tulipany”.

Posadzono łącznie około 100 cebulek tulipanów i hiacyntów, a celem akcji było upiększenie terenów zielonych przed wejściem do naszej szkoły. Dzieci podczas zajęć pogłębiły swoją wiedzę z zakresu ogrodnictwa i dbania o przyrodę - miały okazję poznać budowę i znaczenie kwiatów oraz zasady sadzenia roślin cebulowych, aby pięknie i długo kwitły. Sadzenie cebulek sprawiło uczestnikom wiele frajdy, a dzięki ich pracy, teraz wiosną możemy cieszyć się pięknym widokiem i podziwiać kwitnące kwiatowe rabaty.

Koordynator: Marta Odyniec