Wiosenny Bal klasy 2 b

Galeria zdjęć -> TUTAJ

„Wiosna, Wiosna nasza klasa jest radosna” - pod takim hasłem uczniowie klasy 2 b z wychowawcą p. Bożeną Wrotek zorganizowali ,,klasowy bal majówkowy. Pełni entuzjazmu, w wiosennych nastrojach i kolorowych kreacjach dzieci chciały wyrazić swoją radość nie tylko z nadejścia wiosny, ale również z powrotu do naszej kochanej szkoły. Były tańce, korowody, gry i mnóstwo dobrej zabawy. Ich wspaniali rodzice zadbali również o słodki poczęstunek.

Mamy nadzieję, że WIOSNA zagości u nas już na dobre, a nasza szkoła z dnia na dzień będzie coraz bardziej kolorowa, radosna i ciepła od dziecięcych uśmiechów. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Przedszkolaki podczas nauki języka angielskiego

Galeria zdjęć -> TUTAJ

Co zrobić, aby rozbudzić w dzieciach ciekawość i pasję do języka obcego ? Odpowiednio zachęcać je do zabaw z językiem. Najmłodsi nie są w stanie skupić swojej uwagi przez dłuższy czas, dlatego przedszkolaki z naszej szkoły uczą się języka angielskiego poprzez zabawę, podczas której staramy się maksymalnie zaangażować wszystkie zmysły dzieci i uczynić dla nich naukę możliwie jak najbardziej atrakcyjną. Wykorzystujemy naturalną chęć dzieci do poznawania świata poprzez „podsuwanie” im mimochodem nowych słówek, wyrażeń w j. angielskim, wspólne śpiewanie piosenek, oglądanie bajek po angielsku, czy zabawy ruchowe.

Zapraszamy do galerii zdjęć, w której przedstawiamy Wam przykładową lekcję języka angielskiego i nasze sposoby na ciekawe zabawy wspomagające jego naukę. Are you ready...?

Beata Gotowecka, Joanna Sątowska

„Rodzeństwo - przyjaźń na całe życie”

Galeria zdjęć -> TUTAJ

Podsumowując zrealizowane w naszej szkole, a związane z DNIEM RODZEŃSTWA inicjatywy, zaproponowaliśmy Wam zabawę pt. „Rodzeństwo - przyjaźń na całe życie”.

Odpowiedzieliście wręcz lawiną zaklętej w fotografiach siostrzano - braterskiej miłości, którą dziś z rozradowanym sercem możecie podziwiać, ale możecie ją też poczuć.

Dziękując zatem za cudowne fotki, które możecie obejrzeć w galerii zdjęć zapraszam w podróż do cudownego świata (filmik w linku poniżej):

Pomysł i montaż: Jacek Maculewicz

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w klasie 4 b

19.11.2021 10:58
      Galeria zdjęć -> TUTAJ

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jak uczcić to święto ? Oczywiście najlepiej zatracić się bez pamięci w dobrej lekturze oraz promować czytelnictwo. Z tej okazji uczniowie klasy 4 b zachęcają wszystkich do czytania książek. Czwartoklasiści z przyjemnością wkraczają w świat literatury, doceniając jej piękno i wartości. Potwierdzają słuszność słów K. Makuszyńskiego, że ,,Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Inspiracja i koordynowanie: Ania Borkowska

Dzień Ziemi w oddziałach przedszkolnych oraz prace naszych uczniów

19.11.2021 10:58
      Galeria zdjęć -> TUTAJ

„Przywróć naszą Ziemię” - to hasło, które przyświeca tegorocznym obchodom Dnia Ziemi. Pomimo pandemii oraz obowiązujących na terenie naszego kraju obostrzeń, uczniowie naszej szkoły aktywnie wzięli udział w tym ogólnoświatowym dniu poświęconym naszej planecie.

Jak dbać o nasz wspólny „dom” uczyły się również nasze przedszkolaki, które tego dnia przyszły do szkoły ubrane na zielono. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny „Dzień Ziemi” oraz nauczyły się piosenki pt. „Ziemia - wyspa zielona”. Przedszkolaki chcąc dołączyć się do akcji Światowego Dnia Ziemi, wykonały prace plastyczne oraz zachęcały pracowników szkoły do wspólnej troski o środowisko, wręczając im czterolistne koniczynki z hasłem „BĄDŹ PRZYJACIELEM ZIEMI”.

Pozostali uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Światowego Dnia Ziemi w świecie wirtualnym, podczas zajęć zdalnych. Celem akcji było uwrażliwienie uczniów na piękno naszej przyrody, budzenie poczucia odpowiedzialności za jej stan oraz uświadomienie źródeł zagrożeń dla środowiska naturalnego. Efektem tych zajęć są prezentowane już wcześniej oraz dziś, a przygotowane przez uczniów plakaty.

Celebrowanie tego dnia to doskonała okazja, by zrobić coś dobrego dla środowiska i dążyć do tego, aby KAŻDY DZIEŃ BYŁ DNIEM ZIEMI !!