Dzień Ziemi - uczniowie klasy 4 a i b dbają o czystość naszej Ziemi

19.11.2021 10:58
      Galeria zdjęć -> TUTAJ

Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych, oraz placówek oświatowych.

W tym roku uczniowie klasy 4 a i 4 b w ramach Światowego Dnia Ziemi przyłączyli się do akcji organizowanej przez Nidzica – 100% Mazury oraz Urząd Miejski w Nidzicy pod hasłem #czystanidzica. Uczniowie chcąc zadbać o czystość najbliższej okolicy posprzątali boisko i plac zabaw znajdujący się przy ulicy Żwirowej oraz teren Jeziorka Miejskiego. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan...!

Dzień Ziemi musimy celebrować każdego dnia, ponieważ nie mamy już czasu, aby obchodzić go tylko raz do roku. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć.

Koordynatorki: Marta Odyniec i Anna Tomczak

Dzień Ziemi – prace uczniów kl. 4 b

19.11.2021 10:59
      Galeria zdjęć -> TUTAJ

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. To świetny moment – zresztą jak każdy inny – aby na chwilę przystanąć, rozejrzeć się dookoła i wpaść w zachwyt nad pięknem naszej polskiej ziemi. Niech ten podziw prowadzi nas do dbałości o czystość przyrody i zachęca do ekologicznych działań.

Prezentujemy Wam zdjęcia (galeria zdjęć) – wykonane lub wybrane z sieci przez uczniów klasy IV b – cudownych zakątków ojczystego krajobrazu. Uczniowie starali się uchwycić urok tych miejsc i będąc pod jego wrażeniem, spróbowali słowami namalować polski pejzaż.

Razem z naszymi małymi poetami zapraszamy do rozkoszowania się kojącym pięknem przyrody, zamkniętym w fotograficznej ramie oraz poetyckim słowie.

Czwartoklasistom możemy pogratulować wrażliwości estetycznej i artystycznej.

Wielkie brawa Kochani!!!

Ania Borkowska

„W zdrowym ciele - zdrowy duch” – uczniowie „Trójki” zachęcają do zdrowego stylu życia

19.11.2021 10:59

Kochani !

Cieszymy się, że tak bardzo spodobała się Wam zabawa, którą zaproponowaliśmy z okazji Światowego Dnia Zdrowia.

Z radością prezentujemy jej efekty, dziękując wszystkim za przesłane prace. A ponieważ one ciągle napływają, postanowiliśmy nie tylko nie kończyć naszej zabawy, lecz zachęcić do udziału w niej kolejne osoby.

Wiosna u progu, przyroda budzi się do życia, więc i my BUDZIMY SIĘ „z zimowego snu” - by dbać o nasze zdrowie.

I pamiętajcie: „W zdrowym ciele - zdrowy duch”.

Zapraszamy również do obejrzenia filmików z udziałem naszych uczniów:

Światowy Dzień Wody – prace uczniów klasy 4 a i 4 b

19.11.2021 11:00
      Galeria zdjęć -> TUTAJ

Woda niezbędna jest w każdym aspekcie życia człowieka. Od jej czystości i dostępności zależna jest szansa na zdrowe życie. Woda potrzebna jest nie tylko do picia. Bez niej trudno jest przygotować jedzenie albo zadbać o higienę własną i gospodarstwa domowego. Trudności w dostępie do wody wpływają również bezpośrednio na możliwość edukacji i rozwoju człowieka.

Światowy Dzień Wody obchodzony jest każdego roku 22 marca. Nasi uczniowie przyłączyli się do akcji Światowy Dzień Wody z PAH, organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną pod hasłem ZRÓBMY SZUM WOKÓŁ WODY.

Uczniowie klasy 4 a i 4 b wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych w oparciu o materiały udostępnione przez Polską Akcję Humanitarną (PAH).

Zapoznali się z tematyką globalnego znaczenia wody, jej pozyskiwania oraz oszczędzania zasobami wodnymi w naszych domach. Podsumowując zdobytą wiedzę uczniowie zaprojektowali i wykonali plakaty, które mają zachęcać do dbania i oszczędzania wody.

Z zebranych materiałów oraz plakatów przygotowano gazetkę szkolną.

Uczniowie zapraszają również do zapoznania się z krótkim filmikiem edukacyjnym „Oszczędzanie wody to za mało” przygotowanym przez Polską Akcję Humanitarną:

koordynator akcji - Marta Odyniec

Nasze przedszkolaki interaktywnie uczą się poprzez zabawę

19.11.2021 11:01
      Galeria zdjęć -> TUTAJ

Nasze Maluchy bardzo polubiły zainstalowany dla nich podczas ostatnich ferii i jakże pomocny w procesie kształcenia monitor interaktywny. Z jego wsparciem nauka staje się wszechstronnie rozwijającą zabawą. Wykorzystując Multibook oraz strony internetowe zawierające interaktywne zabawy i gry z kategorii języka polskiego, matematyki, plastyki, muzyki można prowadzić ciekawe zajęcia. Maluchy poznają kontynenty, podróżują w kosmos i w morskie głębiny, mogą też podziwiać obrazy wielkich mistrzów.

Podczas zabaw przy monitorze dzieci najchętniej malują swoje obrazy, przechodzą przez labirynty i układają puzzle. Ich ulubionym zajęciem jest również poznawanie instrumentów muzycznych i tworzenie własnych melodii.

Wychowawczynie w oddziałach przedszkolnych: Ula Sobuń, Ewa Szechińska, Asia Tyberska