Wyniki konkursów poświęconych Januszowi Korczakowi

21.04.2024 15:01

Galeria zdjęć->TUTAJ

Z okazji zbliżającego się 45-lecia szkoły odbyły się dwa konkursy poświęcone patronowi – Januszowi Korczakowi :

Gminny Konkurs Plastyczny „Janusz Korczak przyjacielem dzieci” dla uczniów klas I-III.

Gminny Konkurs wiedzy „Janusz Korczak i jego literacki Król Maciuś Pierwszy” – klasy IV-VI.

Celem konkursów była popularyzacja i poszerzenie wiedzy o patronie naszej szkoły .

Wyniki konkursu plastycznego:

Przyznano trzy główne nagrody:

Klasy pierwsze – Kamil Falba – SP1(opiekun Sylwia Gawlik)

Klasy drugie – Aleksander Ładziński – SP3 (opiekun Ewa Szwarc)

Klasy trzecie – Nikodem Bróździak – SP3 (opiekun Urszula Sobuń)

Wyróżnienia:

Zofia Podgórska – SP1- opiekun Monika Pińczewska-Czepło

Filip Piotrowski – SP1-opiekun Sylwia Gawlik

Adam Wernik – SP3- opiekun Agnieszka Gnidzińska

Oliwia Mrozowska – SP1- opiekun Paulina Elbruda

Juliusz Angielski – SP3 – opiekun Ewa Szwarc

Hanna Felińska – SP3 – opiekun Ewa Szechińska

Wojciech Pachołek-SP3 – opiekun Ewa Szechińska

Wyniki konkursu wiedzy:

I miejsce – Zuzanna Nowak – SP2- opiekun Natalia Kobiella

II miejsce- Mikołaj Hutek – SP2 – opiekun Natalia Kobiella

III miejsce – Zuzanna Podgórska – SP1- opiekun Katarzyna Leszczyńska

Wyróżnienia:

Piotr Dobroń- SP1 – opiekun Anna Czarzasta

Maria Smolińska – SP3 – opiekun Joanna Sobolewska

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursach.

Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy: Iwona Brzozowska, Teresa Moszczyńska, Anna Czarzasta, Agnieszka Szczepańska, Edyta Grzela.

Konkurs na "Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną"

06.04.2024 10:52

Galeria zdjęć->TUTAJ

21 marca 2024r. rozstrzygnięto konkurs na „Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną”. Kartki zostały wykonane podczas zajęć w świetlicy szkolnej. Technika wykonania była dowolna, a nasze młode talenty wykazały się niezwykłą kreatywnością. Zwycięzców w drodze głosowania wyłonili wychowankowie świetlicy. Autorzy trzech prac, które zdobyły największą liczbę głosów otrzymali nagrody. Pozostali uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali dyplomami uznania oraz drobnymi upominkami.

Kartki wraz z życzeniami i lukrowanymi zajączkami trafiły do jednostek samorządowych współpracujących z naszą placówką.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Zuzanna Brud z klasy Vb.

Drugie miejsce - Iga Ciesielska klasa IIa.

Trzecie miejsce - Zofia Ostrowska klasa IIb.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Anna Czarzasta, Teresa Moszczyńska, Edyta Grzela.

XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej w Szkole Podstawowej w Napiwodzie

29.03.2024 11:36

Galeria zdjęć->TUTAJ

26 marca 2024r. w Szkole Podstawowej w Napiwodzie odbył się XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej. Uczniowie Naszej Szkoły pod kierunkiem p. Marzeny Wdowiak-Lachowicz i p. Joanny Wińskiej-Kostka godnie reprezentowali swoje talenty anglojęzyczne prezentując długie i bardzo ambitne wiersze.

W konkursie wystąpili:

Lena Najmuła – kl. 3b

Maria Bogajewicz – kl. 5b zdobywając 2 MIEJSCE

Michał Najmuła – kl. 5b

Kacper Lewandowski – kl. 7b zdobywając WYRÓŻNIENIE

Gratulujemy Uczestnikom i dziękujemy Organizatorom.

III Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Muzyczno-Plastyczny Poezji Cz. Miłosza w SP w Łynie

27.03.2024 17:26

Galeria zdjęć->TUTAJ

Poezja smakuje, pachnie, otwiera oczy, dotyka, wzrusza i boli. Tych uczuć mogli doświadczyć uczestnicy Powiatowego Konkursu Recytatorsko-Muzyczno-Plastycznego Poezji Cz. Miłosza, zorganizowanego w SP w Łynie.

W gronie uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę, byli: Alicja Potrzuska, Maria Smolińska, Maja Koch, Miłosz Bober oraz Maja Szczepuchowska. Dziękujemy za ogrom radości i satysfakcji, jaką nam sprawili swoim występem.

Alicja Potrzuska swym wyjątkowym głosem i cudowną interpretacją wyśpiewała I MIEJSCE .

Maja Szczepuchowska nostalgicznym tonem oraz krzykiem oburzenia wyrecytowała również I MIEJSCE .

Maja Koch subtelną formą plastyczną i wrażliwością na urok świata wymalowała WYRÓZNIENIE .

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy radości w rozwijaniu swych talentów.

Powiatowy Konkurs Mitologiczny "Z wizytą na Olimpie" w SP1 w Nidzicy

27.03.2024 17:13
        Galeria zdjęć->TUTAJ

Z wizytą na Olimpie to tytuł Powiatowego Konkursu Mitologicznego zorganizowanego przez SP1 w Nidzicy. Oczywiście nie zabrakło w nim naszych uczniów.

Po laur zwycięstwa próbowały sięgnąć piątoklasistki: Kinga Pietrowicz, Maria Bogajewicz i Maria Smolińska.

Dziewczęta rozwiązywały test oraz prezentowały wybranego boga.

W obu kategoriach została doceniona Marysia Smolińska, zajmując III MIEJSCE (za znajomość mitów) oraz wyróżnienie (za prezentację Artemidy).

Gratulujemy zarówno Marysi, jak i Kingusi oraz Marysi. Z pewnością przygotowania do konkursu nie okazały się syzyfową pracą!

Nauczyciel przygotowujący - Anna Borkowska.