„Przybij piątkę nauce”

29.04.2021 20:13
      Kochani !

O tym, że klimat wokół nas zmienia się nieubłaganie nikogo nie trzeba przekonywać. Zmiany klimatu widoczne są na całym świecie i mają wpływ na wszystkie jego części. Topnieją polarne czapy lodowe, a poziom mórz wzrasta. W niektórych regionach ekstremalne zjawiska pogodowe i opady deszczu stają się coraz częstsze, podczas, gdy inne cierpią z powodu ciężkich fal upałów i suszy.

Naszą troską jest zatem to, by zjawiska te przestały przybierać na sile w ciągu następnych kilkudziesięciu lat, bo ZIEMIA to nasze wspólne dobro i jej los leży w naszych rękach.

Dlatego nasza szkoła postanowiła wziąć udział w projekcie „Przybij piątkę nauce”, w związku z czym zapraszamy na spotkanie, które zainauguruje drugą edycję projektu.

O zmianach klimatycznych opowie wszystkim dr Tomasz Rożek – dziennikarz naukowy, jeden z najbardziej znanych popularyzatorów nauki w Polsce, twórca popularnego portalu oraz kanału na YouTube „Nauka. To lubię”.

Zapraszamy do obejrzenia transmisji ze spotkania – link poniżej:

„Bezpieczni w sieci” – prace uczniów klasy 7 c

19.11.2021 11:01
      Galeria zdjęć -> TUTAJ

Covidowa rzeczywistość spowodowała, że od dłuższego czasu niemożliwe jest funkcjonowanie bez technologii cyfrowej, zwłaszcza w procesie edukacyjnym. Na co dzień wykorzystujemy jej narzędzia i zasoby. Musimy więc umieć bezpiecznie oraz efektywnie z niej korzystać. Jest to zresztą jeden z kierunków realizacji polityki oświatowej w br. szkolnym.

W związku z tym, częściej niż w ubiegłych latach, podejmujemy tematykę dotyczącą bezpieczeństwa w sieci. Nasi wychowankowie podczas zajęć z wychowawcą oglądają różne filmy poświęcone tym zagadnieniom, poznają zagrożenia czyhające na nich w cyberprzestrzeni, pod kierunkiem wychowawców poszukują informacji na temat zasad bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowej. Uczniowie klasy 7 c, po zrealizowaniu cyklu lekcji na ten temat, wykonali plakaty pt. „Bezpieczni w sieci”. Zachęcamy do obejrzenia galerii prac wykonanych pod kierunkiem Pani Ani Borkowskiej.

• „Czy wiesz, że możesz mówić nie”

29.04.2021 19:17

Nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający, że uczniowie klas I - III w czasie, gdy jeszcze mogli uczyć się w normalnym trybie, wzięli udział w spotkaniu on-line, organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie. Wydarzenie realizowane było wspólnie z Kuratorium Oświaty w Olsztynie w ramach projektu pn. „Czy wiesz, że możesz mówić nie”.

Głównym celem projektu było podniesienie wiedzy uczniów na temat występujących zagrożeń oraz sposobów ich unikania i przeciwdziałania im, wzmocnienie świadomości uczniów w zakresie odpowiedzialności prawnej dzieci i młodzieży oraz zapobieganie demoralizacji i przestępczości nieletnich.

Projekt zainspirował również naszych uczniów klasy 7 c, którzy w ramach zajęć z wychowawcą podjęli tematykę dotyczącą bezpieczeństwa w sieci.

Dzień Kobiet w oddziałach przedszkolnych

19.11.2021 11:02
      Galeria zdjęć -> TUTAJ

8 marca to wyjątkowy dzień w naszej szkole, dzień pełen radości i uśmiechu. Jest to święto wszystkich Pań, tych dużych i tych najmłodszych. W tym roku obchodzony był inaczej niż zwykle, ponieważ z powodu sytuacji epidemicznej w szkole przebywały tylko odziały przedszkolne. Mimo tego, panowała bardzo przyjemna atmosfera. Chłopcy z oddziałów przedszkolnych wręczyli swoim koleżankom upominki, a wszyscy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek przygotowany przez panią Anię Czarzastą, Asię Czeszejko i Asię Tyberską.

POPRAWNA POLSZCZYZNA W 5 SEKUND !

19.11.2021 11:02
      Galeria zdjęć -> TUTAJ

Kończymy Tydzień Języka Ojczystego w naszej szkole. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście razem z nami. Być może - dzięki naszym zabawom - polszczyzna nie jest już dla Was taka straszna ! Dziękujemy, że dołączyliście do wspólnej zabawy. Jest nam bardzo miło.

Na zakończenie prezentujemy grę dydaktyczną pt. ,,Poprawna polszczyzna w 5 sekund”. Jej autorkami są uczennice z klasy VII c: Patrycja Cendrowska, Nikola Lachtara, Anna Moszczyńska oraz Michalina Woźniak, którym należą się ogromne brawa za oryginalność, staranność i zaangażowanie.

Razem z dziewczętami zapraszamy do rodzinnej przygody z językiem polskim. Zasady gry znajdują się na slajdach. Są tam również karty zawierające poprawne i niepoprawne przykłady z języka polskiego. Należy oczywiście wskazać te poprawne.

POWODZENIA!!!