Uczniowie klasy 5a na lodowisku w Nidzicy

01.03.2024 17:32

Galeria zdjęć->TUTAJ

21 lutego uczniowie kl. 5a naszej szkoły spędzili miło czas na nidzickim lodowisku Kryte Lodowisko Nidzica.

Było dużo śmiechu i świetnej zabawy. Niektórzy szlifowali swoje umiejętność a inni pierwszy raz mieli łyżwy na nogach.

Realizując program "Trzymaj formę " uczniowie, poprzez aktywność fizyczną, kształtują swoje nawyki prozdrowotne.

Opiekę nad dziećmi sprawowała wychowawczyni D.Malinowska.

Zajęcia edukacyjne uczniów klasy 1a w Nadleśnictwie Nidzica

01.03.2024 17:21

Galeria zdjęć->TUTAJ

27 lutego, ramach realizacji programu " Kubusiowi Przyjaciele Natury", klasa 1a uczestniczyła w siedzibie Nadleśnictwa w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Panią Annę Turynowicz.

Celem zajęć było zachęcenie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne oraz uczenie szacunku dla przyrody.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta, drzewa, rośliny możemy spotkać w lesie . Okazało się, że dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat zwierząt i roślin co było początkiem ożywionej rozmowy.

Dużo radości sprawiło dzieciom stworzenie atlasu liści i zwierząt przy użyciu pieczątek. Najbardziej ekscytującym punktem spotkania była możliwość dotykania eksponatów: zwierząt, poroża samców jeleniowatych oraz łopatowatego poroża łosia.

Dzieci bardzo angażowały się w zajęcia, chętnie odpowiadały na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących przyrody na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze , a ciekawostki i wiadomości ze świata zwierząt poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.

Wychowawca: Edyta Chmielewska.

Opiekun: Joanna Tyberska.

Warsztaty komputerowe w klasie 1 a

28.02.2024 08:20

Galeria zdjęć->TUTAJ

Nie, nie to jeszcze nie wakacje w klasie 1a !

Cieszymy się, że możemy podzielić się wrażeniami z fantastycznych warsztatów, które zaoferował nam p. Karol Rudziński. Takie lekcje właśnie lubimy.

Dziś mieliśmy szansę na praktyczne poznawanie technologii, korzystając z innowacyjnych zestawów SkriKit. Uczyliśmy się nie tylko składania elementów z których powstały odlotowe okulary, ale też wykorzystaliśmy płytki z otworkami do tworzenia działań z matematyki . To było świetne, że z warsztatów komputerowych na lekcji informatyki przenieśliśmy coś do rzeczywistości. W prosty sposób utrwalaliśmy też działania podczas dodawania ze SkriKitem.

Jak to mówi Antek, matma to dla nas teraz „łatwizna – prościzna”.

Była to dla nas lekcja niesamowitych wrażeń i pozytywnych emocji.

Dziękujemy - klasa 1a z wychowawcą p. Edytą Chmielewską.

#Skriware #TrójkaNidzica #LaboratoriaPrzyszłości

#Innowacjewszkole #SkriKit

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

24.02.2024 10:28
      23 lutego w całym kraju obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją i jak co roku nie zapomnieliśmy o tym ważnym dniu i o edukacji prozdrowotnej w tym temacie.
      Przypominanie o tej chorobie ma służyć wspieraniu chorych, okazywaniu solidarności z nimi oraz budowaniu zrozumienia.
      Joanna Czeszejko, Agnieszka Szczepańska.

24.02.2024 10:21

Galeria zdjęć->TUTAJ

Jak co roku, 21 lutego świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Uczniowie uczestniczyli w różnych zabawach, doskonaląc umiejętności związane z poprawnością językową. Właściwe rozwiązania ( a była ich zdecydowana większość!) zawisły na drzewie poprawnej polszczyzny. Uczniowie, łamiąc sobie języki, ćwiczyli dykcję. Niektórzy próbowali swych sił w czytaniu tekstów zapisanych gwarą mazurską Największym jednak powodzeniem cieszyły się kalambury i gry planszowe.

Nie zabrakło też entuzjazmu podczas zabawy z balonami, na których uczniowie własnoręcznie zapisali wyrazy, których poprawne użycie jest nie lada problemem nawet dla dorosłych.

Dziękujemy wszystkim - uczniom i nauczycielom - za udział w potyczkach językowych i życzymy dumy płynącej z używania naszej pięknej polszczyzny.

Kasia Kobylińska, Ania Borkowska.