"Ale figle" w klasie 1a

12.03.2024 17:28

Galeria zdjęć->TUTAJ

7 marca odbyły się długo wyczekiwane warsztaty czekoladowe. Dzieciaki przeniosły się w czekoladowy świat i stworzyły własną prawdziwą tabliczkę czekolady.

Otrzymały formy, a Panie prowadzące warsztaty wypełniły je płynną belgijską czekoladą. Kolejnym etapem było wypełnienie kolorowymi ozdobami. Fantazji w dekorowaniu nie było końca.

Po wystudzeniu czekolady smakowite dzieło można było zapakować i zabrać do domu.

Te wyjątkowe zajęcia sprawiły dzieciom ogromną radość.

Pobudziły wyobraźnię oraz w praktyczny sposób pozwoliły za pomocą zmysłów i własnych doświadczeń poznać otaczający świat.

Dziękujemy za przeprowadzone warsztaty czekoladowe firmie Ale figle

Wychowawca: Edyta Chmielewska.

Europejski Dzień Logopedy

15.03.2024 12:31

Galeria zdjęć->TUTAJ

W ramach EUROPEJSKIEGO DNIA LOGOPEDY w naszej szkole odbyły się zajęcia pod hasłem " W świecie głosek".

Dzieci uczestniczyły w zabawach logopedycznych, które usprawniały narządy artykulacyjne, percepcję słuchową i wzrokową. Podsumowaniem zajęć było wykonanie pomocy logopedycznych, służących do utrwalania ćwiczonych głosek.

Agnieszka Szczepańska.

Narodowy Dzień Gramatyki

15.03.2024 12:21

Galeria zdjęć->TUTAJ

4 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Gramatyki. Jednak nam jeden dzień absolutnie nie wystarczył, dlatego przystąpiliśmy do ogólnopolskiego projektu "Tydzień gramatyki".

Na każdy dzień były zaplanowane inne działania.

W poniedziałek witaliśmy się gramatycznie. W następne dni kupiliśmy bilety z częściami mowy i spakowaliśmy walizki z częściami zdania. Aby nasze gramatyczne podróże były bezpieczne, przygotowaliśmy apteczkę pierwszej pomocy. A na koniec na korytarzu zazieleniło się drzewo, zaś na jego liściach pojawiły się terminy gramatyczne.

To był tydzień pełen wrażeń, wesołych, kreatywnych zabaw i konstruktywnych powtórek. Nawet nie spodziewaliśmy się, że gramatyka może być taka przyjemna.

Kasia Kobylińska, Ania Borkowska.

Ogólnopolski Dzień Dentysty

10.03.2024 12:42

Galeria zdjęć->TUTAJ

5 marca przypada Ogólnopolski Dzień Dentysty.

Celem obchodów tego dnia jest nie tylko docenienie pracy lekarzy stomatologów , ale też podkreślenie potrzeby leczenia jamy ustnej i dbania o zdrowy, piękny uśmiech.

Z tej okazji uczniowie klasy 1a odwiedzili gabinet stomatologiczny.

Zapoznali się z zawodem stomatologa, narzędziami niezbędnymi w jego pracy, a przede wszystkim poznali sposoby właściwego dbania o higienę jamy ustnej .Dzieci zostały zapoznane z wyposażeniem gabinetów oraz działaniem sprzętu medycznego. Następnie dzieciaki miały okazję wykazać się wiedzą na temat higieny jamy ustnej.

Spotkanie było bardzo interesujące i wyczerpujące w odpowiedziach na zadawane pytania i wątpliwości dzieci.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały prezenty i dyplomy Dzielnych Pacjentów, za które bardzo dziękujemy.

Klasa 1a składa podziękowania lekarzom i personelowi Gabinetu Stomatologicznego ,,Dentestetic " za miłe spotkanie i poświęcony czas.

Wychowawca: Edyta Chmielewska.

Pomoc: Joanna Tyberska.

Profilaktyka higieny jamy ustnej w klasie 1b

15.03.2024 12:26

,,Dziel się uśmiechem"...

Zdrowe zęby są niezbędne do zachowania zdrowia jamy ustnej oraz ważne dla całego organizmu.

W klasie 1b przy współpracy z PCK i firmą Mars Polska został zrealizowany program profilaktyczny poświęcony higienie jamy ustnej. Duży nacisk położono na zagadnienie dotyczące czterech prostych kroków dla zdrowych i czystych zębów: szczotkuj, czyść, żuj, kontroluj. Uczniowie z zapałem wdrażali te zasady podejmując działania w szkole i w domu. Aktywnie uczestniczyli w pogadankach eksperymentach obserwacjach, pokazach oraz ćwiczeniach praktycznych.

Prozdrowotna edukacja dzieci prowadzona od najmłodszych lat jest kluczem do budowy właściwych nawyków w przyszłości.

Wychowawca: Agnieszka Gnidzińska.