• Zajęcia edukacyjne uczniów klasy 1a w Nadleśnictwie Nidzica

• 01.03.2024 17:21
      • Galeria zdjęć->TUTAJ

27 lutego, ramach realizacji programu " Kubusiowi Przyjaciele Natury", klasa 1a uczestniczyła w siedzibie Nadleśnictwa w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Panią Annę Turynowicz.

Celem zajęć było zachęcenie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne oraz uczenie szacunku dla przyrody.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta, drzewa, rośliny możemy spotkać w lesie . Okazało się, że dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat zwierząt i roślin co było początkiem ożywionej rozmowy.

Dużo radości sprawiło dzieciom stworzenie atlasu liści i zwierząt przy użyciu pieczątek. Najbardziej ekscytującym punktem spotkania była możliwość dotykania eksponatów: zwierząt, poroża samców jeleniowatych oraz łopatowatego poroża łosia.

Dzieci bardzo angażowały się w zajęcia, chętnie odpowiadały na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących przyrody na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze , a ciekawostki i wiadomości ze świata zwierząt poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.

Wychowawca: Edyta Chmielewska.

Opiekun: Joanna Tyberska.