Warsztaty psychoedukacyjne pn.: „Akcja- relacja!" w klasie 7a

08.04.2024 11:58

Galeria zdjęć->TUTAJ

W marcu klasa VII a wzięła udział w cyklu warsztatów psychoedukacyjnych pn.: „Akcja- relacja!"

Zaangażowana młodzież poszukiwała odpowiedzi na pytania:

Po co nam wizja i misja, czyli jakimi ludźmi chcemy być, jaki

świat chcemy tworzyć?

Czym jest spójność wewnętrzna i jak się ma do asertywności?

Po co nam zasady i jak się mają do współodpowiedzialności za

klasową atmosferę?

Czym jest konto emocjonalne, dlaczego warto je pielęgnować w

sobie samym i innych?

Jak mogę stać się autorytetem dla kolegów?

Warsztaty poprowadziła Marta Bonalska- pedagog oraz doradca metodyczny PORE w Nidzicy, na zaproszenie wychowawcy klasy VII a Marzeny Wdowiak-Lachowicz oraz pedagoga szkolnego Joanny Czeszejko.

Nocka w klasie 5b

06.04.2024 11:33

Galeria zdjęć->TUTAJ

O tym, że dzieci kochają nocki w szkole, nikogo przekonywać nie trzeba - radość wspólnie spędzonego czasu, cudowne emocje nieprzespanej nocy, wspólna zabawa no i oczywiście ta, z której nigdy nie ma zdjęć - zabawa w chowanego.

Tak było i ty razem podczas naszej nocki, którą wylicytowaliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Większość z nas nie przespała ANI MINUTKI, a jak było - zobaczcie sami...

Nockę dla WOŚP wystawił na licytację i klasą 5b podczas nocki opiekował się Jacek Maculewicz - Sztab WOŚP przy TRÓJCE Nidzica.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania na facebook'u szkoły.

Wyjazd przedszkolaków do "Ziołowej Doliny" w Mławie

06.04.2024 10:58

Galeria zdjęć->TUTAJ

Z niecierpliwością czekaliśmy na spotkanie z żywym królikiem i pisklętami oraz na zwiedzanie mini zoo. Tak bliskie spotkanie z naturą na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci! Wycieczka zakończyła się szukaniem pisanek ukrytych w zakamarkach placu zabaw, a nagroda za znalezienie była pyszna i słodka.

Aleksandra Dembowska, Joanna Tyberska, Joanna Sątowska.

Powiatowy Konkurs Recytatorski Wierszy Agnieszki Frączek

06.04.2024 10:42

Galeria zdjęć->TUTAJ

W dniu 25.03.2024r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Nidzicy odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Wierszy Agnieszki Frączek.

Uczennice klasy 1a - Łucja Pawlak i Roksana Gregorczyk - Lejtyman godnie reprezentowały naszą szkołę.

Przełamały tremę i recytując przepiękne wiersze Pani Agnieszki Frączek zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy organizatorom za mile spędzony czas.

Wychowawca: Edyta Chmielewska.

Uroczyste otwarcie pracowni biologiczno-chemicznej

29.03.2024 11:31

Galeria zdjęć->TUTAJ

27 marca w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie pracowni biologiczno-chemicznej.

Przecięcia wstęgi dokonali Pan Jacek Kosmala - Burmistrz Nidzicy i Pani Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy Joanna Dobroń, którym dziękujemy za nowe pomysły i wsparcie przy ich realizacji.

Swoją obecnością zaszczycili nas również Dyrektorzy gminnych placówek oświatowych. Zaproszeni goście zostali powitani przez Panią Dyrektor Marzenę Świderską.

Po przecięciu wstęgi nadeszła pora na "pierwszą lekcję" w nowej, pięknej pracowni, przeprowadzoną przez nauczycielki biologii i chemii. Nie zabrakło również doświadczeń wykonanych przez uczniów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie na otwarcie pracowni. Nie ukrywamy, że jesteśmy nią zachwyceni i mamy nadzieję, że uczniowie będą czuli się w niej jak ryba w wodzie.

Dyrekcja SP 3: Marzena Świderska, Jacek Gnidziński.

Nauczyciele: Beata Rudzińska, Anna Tomczak.