Wizyta dzieci z oddziału 0b w nidzickim ratuszu

28.03.2024 11:33
      Galeria zdjęć->TUTAJ

25 marca "Słoneczka" z oddziału "0" b miały niecodzienną okazję odwiedzić oraz zwiedzić nasz nidzicki ratusz. Sam Pan Burmistrz Jacek Kosmala oprowadził nas po jego zakątkach, opowiadając nieco o jego historii oraz o tym, jak wygląda codzienna praca w "sercu miasta". Na Jego ręce, w im. Dyrekcji naszej szkoły, złożyliśmy świąteczne życzenia wszystkim pracownikom Urzędu, którym jeszcze raz życzymy Wesołego Alleluja oraz dziękujemy za gościnę.

"Matematyka wokół nas" - zajęcia otwarte dla najmłodszych

27.03.2024 16:49

Galeria zdjęć->TUTAJ

W piątek 22 marca dzieci sześcioletnie z Przedszkola nr 2 odwiedziły naszą szkołę, gdzie wraz z uczniami z klasy 1 b uczestniczyły w zajęciach matematycznych przeprowadzonych przez panią Agnieszkę Gnidzińską. Wspólnie dociekały, gdzie w ich otoczeniu ukrywa się symetria.

Przedszkolaki dobrane w pary z pierwszoklasistami wykonywały zadania matematyczne przygotowane w atrakcyjnej dla maluchów formie. Zastosowanie formy zabawy sprawiło, że dzieciaki uczyły się przez doświadczanie i odkrywanie, co wspierało ich naturalną ciekawość i chęć do nauki. Rozwijały przy tym logiczne myślenie, umiejętność liczenia, rozpoznawania kształtów, spostrzegawczość i wyobraźnię przestrzenną. Odkrywanie symetrii w otoczeniu sprawiło im wiele radości.

Na koniec zajęć nie miały wątpliwości czym jest symetria, gdzie się ukryła, a gdzie jej nie było.

Uczestnicy za swoje zaangażowanie zostali nagrodzeni naklejkami motywacyjnymi i słodkim, symetrycznym serduszkiem.

Była to doskonała forma integracji połączona z kreatywną zabawą wspierającą rozwój intelektualny najmłodszych, odkrywających z zapałem cudowny świat matematyki.

Światowy Dzień Wody z PAH

27.03.2024 08:48

Galeria zdjęć->TUTAJ

22 marca obchodzimy Dzień Wody. Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną (PAH) pod hasłem "Woda dla pokoju".

Uczniowie klasy 4a i 4b na lekcjach przyrody i klasa 6b na godzinie wychowawczej obejrzeli animacje edukacyjne pt. "Oszczędzanie wody to za mało", "Woda nie tylko w kranie", "Będę jak koliber".

Rozwiązywali quizy, sudoku wodne, krzyżówki.

Uczniowie klasy 6b przeprowadzili doświadczenia z wodą zarówno w swojej klasie jak i dla uczniów klasy 4a.

Plakaty wykonane przez uczniów klasy 6b utworzyły wystawę, którą można było obejrzeć na parterze.

Na lekcjach chemii uczniowie klasy 7a i 7b na kroplach wody zapisywali sposoby oszczędzania wody w codziennym życiu.

Poznali jej budowę i właściwości. Badali także rozpuszczalność różnych substancji w wodzie.

Na zakończenie zajęć rozwiązywali zadania w wordwallu.

Do galerii zdjęć zapraszają uczniowie klasy: 2a, 3a, 3b, 4a, 4b, 6b, 7a,7b.

Beata Rudzińska, Anna Tomczak.

X Powiatowy Turniej Języka Angielskiego Macmillan Primary School Tournament

24.03.2024 11:42

Galeria zdjęć->TUTAJ

22 marca w SP 3 w Nidzicy odbyła się dziesiąta edycja Powiatowego Turnieju Języka Angielskiego Macmillan Primary School Tournament pod patronatem Burmistrza Nidzicy pana Jacek Kosmala. Konkurs jest organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji wydawnictwa Macmillan.

W tym roku znowu mogliśmy liczyć na wsparcie i hojność pana Burmistrza oraz dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy pani Joanny Dobroń.

Uczniowie z klas VI- VII zmierzyli się z niełatwymi zadaniami sprawdzającymi ich umiejętności językowe. Należy podkreślić, iż poziom językowy uczniów jest bardzo wysoki i o zdobyciu finałowych miejsc decydowały pojedyncze punkty. Po skończonej pracy z zakodowanymi arkuszami konkursowymi i w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników uczniowie obejrzeli dokument edukacyjny mówcy motywacyjnego w wersji angielsko - polskiej.

Z okazji jubileuszu organizatorzy przygotowali dla uczestników słodką niespodziankę, którą był tort.

Będąc pod głębokim wrażeniem wiedzy i umiejętności uczniów ogłaszamy:

I miejsce: Zuzanna Polinkiewicz SP 2

II miejsce: Maciej Uss SP w Rączkach

III miejsce: Julia Milewska SP w Rączkach

Wyróżnienie: Róża Kowalczyk SP 2.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom !

Organizatorzy:

Dyrekcja SP 3 w Nidzicy: Marzena Świderska, Jacek Gnidziński.

Ewelina Łukasik, Joanna Kostka-Wińska, Marzena Wdowiak-Lachowicz.

Fotorelacja: Jacek Maculewicz.

Wizyta uczniów klas 1b i 2 b w piekarni

24.03.2024 11:30

Galeria zdjęć->TUTAJ

Z okazji Dnia Piekarza i Cukiernika 15 marca uczniowie klas 1B i 2B wybrali się do Piekarni PSS Społem. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda praca piekarza , dzięki której mogliśmy degustować pyszne bułeczki i jeszcze pyszniejsze pączki . Podczas warsztatów robienia chałek narodziły nam się nowe talenty cukiernicze i piekarskie. Bardzo dziękujemy za pyszności i bardzo miłe spotkanie Piekarni PSS Społem.

Wychowawcy klas: Agnieszka Gnidzińska i Marta Szymańska.