• Światowy Dzień Wody – prace uczniów klasy 4 a i 4 b

• 19.11.2021 11:00
      • Galeria zdjęć -> TUTAJ
      • Woda niezbędna jest w każdym aspekcie życia człowieka. Od jej czystości i dostępności zależna jest szansa na zdrowe życie. Woda potrzebna jest nie tylko do picia. Bez niej trudno jest przygotować jedzenie albo zadbać o higienę własną i gospodarstwa domowego. Trudności w dostępie do wody wpływają również bezpośrednio na możliwość edukacji i rozwoju człowieka.

Światowy Dzień Wody obchodzony jest każdego roku 22 marca. Nasi uczniowie przyłączyli się do akcji Światowy Dzień Wody z PAH, organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną pod hasłem ZRÓBMY SZUM WOKÓŁ WODY.

Uczniowie klasy 4 a i 4 b wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych w oparciu o materiały udostępnione przez Polską Akcję Humanitarną (PAH).

Zapoznali się z tematyką globalnego znaczenia wody, jej pozyskiwania oraz oszczędzania zasobami wodnymi w naszych domach. Podsumowując zdobytą wiedzę uczniowie zaprojektowali i wykonali plakaty, które mają zachęcać do dbania i oszczędzania wody.

Z zebranych materiałów oraz plakatów przygotowano gazetkę szkolną.

Uczniowie zapraszają również do zapoznania się z krótkim filmikiem edukacyjnym „Oszczędzanie wody to za mało” przygotowanym przez Polską Akcję Humanitarną:

koordynator akcji - Marta Odyniec