•  Dzień Ziemi w  oddziałach przedszkolnych oraz prace naszych uczniów
      • Dzień Ziemi w oddziałach przedszkolnych oraz prace naszych uczniów

• 19.11.2021 10:58
      • Galeria zdjęć -> TUTAJ
      • „Przywróć naszą Ziemię” - to hasło, które przyświeca tegorocznym obchodom Dnia Ziemi. Pomimo pandemii oraz obowiązujących na terenie naszego kraju obostrzeń, uczniowie naszej szkoły aktywnie wzięli udział w tym ogólnoświatowym dniu poświęconym naszej planecie.

Jak dbać o nasz wspólny „dom” uczyły się również nasze przedszkolaki, które tego dnia przyszły do szkoły ubrane na zielono. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny „Dzień Ziemi” oraz nauczyły się piosenki pt. „Ziemia - wyspa zielona”. Przedszkolaki chcąc dołączyć się do akcji Światowego Dnia Ziemi, wykonały prace plastyczne oraz zachęcały pracowników szkoły do wspólnej troski o środowisko, wręczając im czterolistne koniczynki z hasłem „BĄDŹ PRZYJACIELEM ZIEMI”.

Pozostali uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Światowego Dnia Ziemi w świecie wirtualnym, podczas zajęć zdalnych. Celem akcji było uwrażliwienie uczniów na piękno naszej przyrody, budzenie poczucia odpowiedzialności za jej stan oraz uświadomienie źródeł zagrożeń dla środowiska naturalnego. Efektem tych zajęć są prezentowane już wcześniej oraz dziś, a przygotowane przez uczniów plakaty.

Celebrowanie tego dnia to doskonała okazja, by zrobić coś dobrego dla środowiska i dążyć do tego, aby KAŻDY DZIEŃ BYŁ DNIEM ZIEMI !!