Dzień Florysty

30.04.2023 18:06
        Galeria zdjęć->TUTAJ

Dzień Florysty obchodzony 27 kwietnia był dla nas wspaniałą okazją do złożenia wizyty w okolicznej kwiaciarni. Dzięki uprzejmości p. Anny Moszczyńskiej dzieciaki z grupy "Tygryski" i " Złote rybki" poznały magiczny świat kwiatów. Dowiedzieliśmy się czego potrzebuje roślina, aby zdrowo kwitnąć i zwiedzaliśmy zakamarki kwiaciarni z zaciekawieniem odkrywając przeróżne ozdoby i dodatki. Mogliśmy obserwować komponowanie pięknego bukietu i dekorowanie go wstążkami. Okazało się to wcale nie takie proste!

W podziękowaniu dzieci przygotowały kolorowe laurki oraz bukiet papierowych kwiatów, które pozostaną naszą pamiątka w kwiaciarni.
        Wychowawczynie: p.Aleksandra Dembowska i p.Edyta Chmielewska.
        Pomoc i zdjęcia: p. Joanna Tyberska.

Pokazowa lekcja otwarta języka angielskiego

30.04.2023 17:55
        Galeria zdjęć->TUTAJ

26 kwietnia w naszej szkole odbyła się pokazowa lekcja otwarta języka angielskiego "Lost in the city". Lekcja została przygotowana i przeprowadzona przez doradcę metodycznego języka angielskiego Powiatowego Ośrodka
        Rozwoju Edukacji w Nidzicy, p. Agnieszkę Brodniewicz przy wsparciu nauczycielki języka angielskiego p. Marzeny Wdowiak-Lachowicz.

W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy 5 b, a całość obserwowali angliści ze wszystkich szkół z Gminy Nidzica.
        Uczniowie pracowali metodą "escape room" w ciekawej formie utrwalając i doskonaląc umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Ich zadaniem było rozwiązanie kilku zagadek, a w rezultacie odnalezienie zaginionego pudła cukierków z lokalnej fabryki słodyczy. Intensywne językowe poszukiwania zostały uwieńczone sukcesem, a rozwiązanie ostatniego quizu zakończyło się odnalezieniem zagubionych słodkości.

Sleeveface, czyli ubierz się w książkę

28.04.2023 08:32
        Galeria zdjęć->TUTAJ

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii " Sleeveface, czyli ubierz się w książkę ". Zdjęcia zostały wykonane przez naszych uczniów z okazji Światowego Dnia Książki (w ramach ogólnopolskiego projektu Kwiecień Miesiącem Książki).

Sleeveface polega na odpowiednio dobranej kompozycji zdjęcia i aranżacji tła, której efektem jest złudzenia zespolenia fotografowanej postaci z graficznym motywem okładki książki. Dzięki temu powstają kreatywne fotki. Są one doskonałą i niebanalną reklamą książek, służą też popularyzacji czytelnictwa.
        Efekty zabawy w sleeveface przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.
        Brawa!!! Z taką pomysłowością i z książką w dłoni czeka Was z pewnością wiele cudownych przeżyć!
        Katarzyna Kobylińska, Anna Borkowska.

Powiatowy Turniej Motoryzacyjny szkół średnich

28.04.2023 08:30
        Galeria zdjęć->TUTAJ

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół ponadpodstawowych już za nami! 25 kwietnia w Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy uczniowie szkół średnich mieli okazję zmierzyć się w następujących konkurencjach: teście wiedzy o ruchu drogowym, jeździe po miasteczku ruchu drogowego oraz zadaniach praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
        Zmagania uczestników obserwowali Starosta Marcin Paliński, Kierownik Wydziału Oświaty, Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Joanna Maksym oraz Dyrektor Szkoły Marzena Świderska.
        Tegoroczne wyniki prezentują się następująco:
        Klasyfikacja drużynowa:
        1. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy,
        w składzie: Michał Grzebski, Grzegorz Karbowski, Aleksy Osiński
        2. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy,
        w składzie: Tomasz Polinkiewicz, Mikołaj Filipowicz, Filip Pachołek
        3. Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie,
        w składzie: Patryk Bandurski, Karol Szyszka, Igor Czaplicki
        Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

26.04.2023 17:38
        Galeria zdjęć->TUTAJ

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" - ta myśl Szymborskiej przyświecała nam 25 kwietnia podczas szkolnych obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Dobrze się bawiąc, zapomnieliśmy o smutnych statystykach dotyczących czytelnictwa. Wypełniona po brzegi tablica ph. " Aktualnie czytamy" świadczy o tym, że MY na szczęście nie zaniżamy tej statystyki. Za zainteresowaniem literaturą przemawiają również bardzo liczne propozycje książek, które uczniowie chcieliby wypożyczyć w szkolnej bibliotece.
        Kolejną inicjatywą było książkowe koło fortuny i " los na szczęście - literacka mądrość".
        Uczniowie świetnie się również bawili, wcielając się w bohaterów literackich. Można rzec, że wciąż największą sympatią wśród naszych dziewcząt cieszy się Ania z Zielonego Wzgórza, a wśród chłopców - Harry Potter.
        Dziękujemy wszystkim, którzy swoją postawą i pomysłowością stworzyli w naszej szkole literacką krainę.
        Anna Borkowska, Katarzyna Kobylińska.