Dzień Mamy i Taty w grupie "Słoneczek"

07.06.2023 08:59

Galeria zdjęć->TUTAJ

Dzień Mamy i Taty w grupie "Słoneczek".

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie oraz wspólnie spędzony czas

Wychowawczyni: Marta Szymańska oraz Elżbieta Kulaś.

Dzień Dziecka w naszej szkole

07.06.2023 09:02
        Galeria zdjęć->TUTAJ

"- Proszę Pana, a kto to wszystko tak fajnie przygotował...?
        - To nasi nauczyciele, Jasiu. A co, podoba Ci się?
        - Taaaaak. To najfajniejszy Dzień Dziecka, jaki dotąd był w naszej szkole..."

Niech ten fragment mojej rozmowy z naszym piątoklasistą Jasiem Polinkiewiczem będzie najlepszą ilustracją tego, co działo się w TRÓJCE w Dniu Dziecka.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji...foto: Jacek Maculewicz.

Wieczór poetycki pt. "Dotknąć siebie. Spotkanie z człowiekiem"

04.06.2023 10:08
        Galeria zdjęć->TUTAJ

31 maja po raz kolejny spotkaliśmy się z Królową Polskiej Poezji, w ramach projektu "Mistrzyni Szymborska". Noblistka gościła u nas na wieczorze poetyckim pt. "Dotknąć siebie. Spotkanie z człowiekiem".

W gronie rodziców, uczniów, dyrekcji i nauczycieli wysłuchała recytacji swoich utworów w przepięknym wykonaniu uczniów kl. Vb, VIIIa i VIIIc, a także p. Dyrektor Marzeny Świderskiej oraz p. Dyrektora Jacka Gnidzińskiego.
        Poezja Noblistki skłoniła słuchaczy do refleksji nad naturą człowieka i jego miejscem w świecie, nad życiem i jego ulotnością oraz niepowtarzalnością. Atmosferę zadumy, a jednocześnie podziwu, tworzyła również poezja śpiewana w cudownym wykonaniu Alusi i Emilki, którym akompaniował tata - p. Bogdan Potrzuski. (Dziękujemy bardzo Państwu Potrzuskim za zaangażowanie i poświęcony nam czas).
        W zachwyt wprawił słuchaczy także utwór ,, Nic dwa razy " w interpretacji muzycznej dziewcząt z kl. IV b, które zostały przygotowane przez p. Jacka Maculewicza.
        Niepowtarzalny klimat tego wieczoru, bogata dekoracja, oczarowanie poezją Szymborskiej oraz podziw dla talentów naszych Artystów na długo pozostaną w naszych sercach. To była uczta dla ducha i podniebienia.
        Serdecznie więc dziękujemy Rodzicom za obecność wśród nas oraz za przygotowanie pysznych ciast.
        Po prostu wszystko tego wieczoru było poezją...
        Ania Borkowska, Kasia Kobylińska, Jacek Maculewicz.
        #rokszymborskiej #mistrzyniszymborska #ProjektMISTRZYNISZYMBORSKA

Warsztaty robienia pizzy przez uczniów klasy 2a

04.06.2023 09:55
        Galeria zdjęć->TUTAJ

W wigilię Dnia Dziecka uczniowie klasy 2a wybrali się do pizzerii, by poznać kunszt robienia pizzy. Jak na prawdziwych pizzermanòw przystało, przyodzialiśmy fartuszki i czapeczki kucharskie, po czym z zapałem przystąpiliśmy do pracy.

Spod naszych sprytnych rączek wyszły istne cudeńka warzywne na drożdżowym cieście. Po niedługiej chwili przekonaliśmy się, że nasze pizze są nie tylko cudne z urody, ale i też niebiańskie w smaku. Ciekawym punktem programu było zgadywanie przez każdego z nas do kogo należy upieczona już pizza.
        W nagrodę za solidnie wykonane zadanie, poszaleliśmy na placu zabaw, zjedliśmy pyszne lody, a na koniec otrzymaliśmy zasłużenie dyplomy małego pizzermana.
        Serdecznie dziękujemy rodzicom za zorganizowanie i sfinansowanie tego przyjemnego dnia.
        Opiekunowie: Ewa Szechińska, Justyna Rogowska.

Warsztaty mydlarskie w grupie 0a

04.06.2023 09:46
        Galeria zdjęć->TUTAJ

Mydło lubi zabawę w chowanego pod wodą.

Każda taka zabawa jest wspaniałą przygodą.
        31 maja przedszkolaki z oddziału "0"A spędziły cudowny i twórczy dzień uczestnicząc w warsztatach mydlarskich.
        Była to niecodzienna okazja, aby dzieci własnoręcznie wykonały pachnące mydełko.
        Zajęcia pozwoliły przenieść nasze maluchy w pachnący świat mydła i zapachów.
        Serdeczne podziękowania dla prowadzącej warsztaty Pani Agnieszki Tańskiej.
        Wychowawczyni : Edyta Chmielewska.