Wizyta Pań: Haliny Pyszko i Lolity Ziętarskiej w grupie 0 a

30.03.2023 17:40
        Galeria zdjęć->TUTAJ

Wszyscy wiemy, że bajki rozwijają wyobraźnię u dzieci i odgrywają ogromną rolę w procesie jego rozwoju emocjonalnego i psychicznego.

28 marca w grupie 0 A ,,Złote rybki" gościliśmy dwie wspaniałe ,,babcie"p. Halinkę
        Pyszko i p. Lolitę Ziętarską, które wprowadziły nas w zaczarowany świat bajek i wierszy.
        Po wysłuchaniu pięknych utworów dzieci narysowały ilustracje, które będą zdobiły nasze tablice.
        Było to pierwsze spotkanie, a liczymy na kolejne. Oj będzie się działo.......
        Dziękujemy za cudownie spędzony czas.
        Przedszkolaki z wychowawcą Edytą Chmielewską.

Testy sprawnościowe do klasy IV sportowej

29.03.2023 16:42
        Galeria zdjęć->TUTAJ

W dniu 23.03.2023 roku odbyły się testy sprawnościowe do IV klasy sportowej. Frekwencja w I terminie dopisała. Testy testami, ale najważniejsze, że była sympatyczna atmosfera, a o niej świadczą zadowolone miny na załączonych zdjęciach!

Informujemy, że nasi dzielni młodzi adepci, świetnie radzili sobie podczas zaliczeń w poszczególnych próbach … i nikt nie wyszedł z testów z siniakiem.
        Cieszymy się, że tak duża liczba chętnych dzieci chce uprawiać sport w naszej szkole! Pamiętajmy, że poprzez sport kształtujemy charakter młodego człowieka, który będzie potrafił zmagać się z wyzwaniami w dorosłym życiu.
        Jeżeli Państwa dziecko nie mogło wziąć udziału w testach np. ze względów zdrowotnych to prosimy o skontaktowanie się z nauczycielami: p. D. Malinowską, J. Kosobuckim odpowiedzialnymi za nabór do sekcji koszykówki dziewcząt lub p. P. Jankowskim, K. Rudzińskim – piłka nożna chłopców. Termin dla Państwa dziecka zostanie ustalony indywidualnie.

Warsztaty informatyczne z klasą 3 b

27.03.2023 17:26
        Galeria zdjęć->TUTAJ
        Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w zajęciach Mały Informatyk, które miały miejsce w nowoczesnej pracowni komputerowej w naszej szkole. Próbowali swoich sił w obsłudze zaprogramowanych robotów. Pan Karol Rudziński zaprezentował im możliwości tych robotów min. układanie kostki Rubika, wydawanie dźwięków, jazda po wyznaczonej trasie, przenoszenie przedmiotów. Z dużym zainteresowaniem spotkały się obsługa drukarki 3D oraz długopisów 3D. Uczniowie brali udział w wytwarzaniu breloczków w wybranych przez siebie kształtach, co sprawiło im wiele radości.

Olbrzymie zaangażowanie uczniów świadczy o potrzebie wdrażania do szkół nowych technologii.
        Agnieszka Gnidzińska.
        #TrójkaNidzica #LaboratoriaPrzyszłości
        #SP3Nidzica #MobilneLaboratoriaPrzyszłości

Warsztaty muzyczne

24.03.2023 19:21
        Galeria zdjęć->TUTAJ

Na cyklicznych warsztatach muzycznych prowadzonych przez p. Bartka Miecznikowskiego, nasze dzieci rozpoznają instrumenty, płynącą z nich muzykę, uczą się rytmów i dźwięków. Wpływa to pozytywnie na ich ogólny rozwój, a przy tym sprawia wielką frajdę!

Światowy Dzień Wody

24.03.2023 19:08
        Galeria zdjęć->TUTAJ

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Tego dnia na korytarzach naszej szkoły dominował kolor niebieski. W oddziałach przedszkolnych "Tygryskach" i "Złotych rybkach" Pani Ania Tomczak przeprowadziła doświadczenia z wodą. Uczniowie wykonali plakaty i hasła / również w języku angielskim/ dotyczące ważnej roli wody jaką pełni w życiu każdego z nas.

Dziękujemy wychowawcom i uczniom za włączenie się w obchody Światowego Dnia Wody i zapraszamy do galerii zdjęć.
        Beata Rudzińska i Anna Tomczak