• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• 26.04.2023 17:38
        • Galeria zdjęć->TUTAJ

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" - ta myśl Szymborskiej przyświecała nam 25 kwietnia podczas szkolnych obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Dobrze się bawiąc, zapomnieliśmy o smutnych statystykach dotyczących czytelnictwa. Wypełniona po brzegi tablica ph. " Aktualnie czytamy" świadczy o tym, że MY na szczęście nie zaniżamy tej statystyki. Za zainteresowaniem literaturą przemawiają również bardzo liczne propozycje książek, które uczniowie chcieliby wypożyczyć w szkolnej bibliotece.
          Kolejną inicjatywą było książkowe koło fortuny i " los na szczęście - literacka mądrość".
          Uczniowie świetnie się również bawili, wcielając się w bohaterów literackich. Można rzec, że wciąż największą sympatią wśród naszych dziewcząt cieszy się Ania z Zielonego Wzgórza, a wśród chłopców - Harry Potter.
          Dziękujemy wszystkim, którzy swoją postawą i pomysłowością stworzyli w naszej szkole literacką krainę.
          Anna Borkowska, Katarzyna Kobylińska.