Światowy Dzień Ziemi

26.04.2023 17:33
        Galeria zdjęć->TUTAJ

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy ekologicznej dla klas 8.
        Wyniki konkursu:
        I miejsce Klaudia Maks
        II miejsce Michalina Cywińska
        III miejsce Michał Hutek i Paweł Chmielewski.
        Na I piętrze można było obejrzeć wystawę, a na parterze prace plastyczne uczniów klasy 4b i 5b dotyczące ochrony naszej planety przed zniszczeniem.
        Nasza szkoła dołączyła również do ogólnopolskiej akcji #SprzątamydlaPolski. Dziękujemy klasie IIIa, VI a i VIIa i ich opiekunom p.A.Godlewskiej i p.A.Pasymowskiemu. Zapraszamy do galerii zdjęć.
        Organizatorzy: Beata Rudzińska, Anna Tomczak.

Światowy Dzień Ziemi w grupach 0 a i 0 b

26.04.2023 17:30
        Galeria zdjęć->TUTAJ

Grupy 0a i 0b z wychowawcami Panią Edytą Chmielewską oraz Panią Martą Szymańską wybrały się na wielkie sprzątanie nad Miejskie Jeziorko w związku z "Dniem Ziemi" obchodzonym 22.04. Dzieci chętnie współpracowały w poszukiwaniu pozostawionych śmieci. Mieliśmy okazję poznać zasady segregacji odpadów do odpowiednich kolorów worków. Na koniec ciężkiej pracy skorzystaliśmy z pięknej pogody i poszaleliśmy troszkę na placu zabaw. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Światowy Dzień Ziemi w grupie przedszkolaków

24.04.2023 17:39
        Galeria zdjęć->TUTAJ

Światowy Dzień Ziemi w grupie przedszkolaków spędziliśmy bardzo aktywnie. Z tej okazji dzieci od rana pracowały i bawiły się z ekologią w tle. Przypomnieliśmy sobie zasady segregacji śmieci oraz co możemy robić dla naszej planety, aby była szczęśliwa. W tym celu wybraliśmy się nad miejskie jeziorko i oczyszczaliśmy teren ze śmieci. Harce na placu zabaw były nagrodą za świetnie wykonane zadanie! Dzieciaki już wiedzą, że małymi krokami mogą zmieniać świat na lepsze.

Wychowawczyni: Aleksandra Dembowska
        Pomoc i zdjęcia: Joanna Tyberska.

Wycieczka do schroniska „Podaj łapę w Tatarach” uczniów klasy 5 b

20.04.2023 16:52
        Galeria zdjęć->TUTAJ

Wycieczka do schroniska „Podaj łapę w Tatarach”

Dzięki wsparciu i życzliwości Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy p. Joanny Dobroń 5 kwietnia uczniowie klasy 5 b udali się z wizytą do schroniska w Tatarach. Kierownik opowiedział jak ono działa, w jaki sposób trafiają tu psiaki oraz zachęcał do wolontariatu, który daje wiele przyjemności. Uczniowie byli zachwyceni i jednocześnie poruszeni losem bezdomnych psiaków. Bardzo dziękujemy za pouczającą lekcję i życzymy domków dla wszystkich psich serduszek!
        Uwielbiamy pomagać! B. Rudzińska, E. Łukasik.

Prace dwóch Trójkowych architektów

20.04.2023 16:42

Młodzi zdolni!

Dziś prezentujemy Państwu prace dwóch naszych Trójkowych architektów.
        Uczniowie klas ósmych, Michał Hutek i Stanisław Stańczyk podczas zajęć koła informatycznego samodzielnie wykonali modele 3D w programie Tinkercad.
        Michał – projekt budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy.
        Staś – projekt nidzickiego zamku.
        Zaprojektowanie tak złożonych konstrukcji wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Chłopcy końcowo przekonali się, że ich ciężka praca przyniosła fantastyczne efekty! Modele, które przygotowali w wersji graficznej, przenieśli do rzeczywistości.
        Obydwaj wydrukowali swoje prace na drukarce 3D, zakupionej dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszłości.
        Zapraszamy Państwa do galerii zdjęć.
        Opiekun koła informatycznego: Karol Rudziński.