Zajęcia fitness z udziałem dziewcząt z klasy 5 b

24.03.2023 18:58
        Galeria zdjęć->TUTAJ

W pierwszym Dniu Wiosny, dzięki uprzejmości siłowni FitCentrum dziewczęta z klasy sportowej 5 B razem z Panem Andrzejem Rusiem uczestniczyły w zajęciach fitness, które prowadził p. Adrian Mątwicki.
        Zmęczone, ale zadowolone. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY, Panie Adrianie.

Projekt "Mistrzyni Szymborska"

22.03.2023 17:46
        Galeria zdjęć->TUTAJ

Królowa Poezji Polskiej, pani Wisława Szymborska na dobre zagościła w naszej szkole. Stało się to za sprawą Ogólnopolskiego Projektu "Mistrzyni Szymborska", do którego przystąpiliśmy.

Wchodząc do szkoły ujrzycie wystawę poświęconą poetce. Znajdziecie tam ciekawostki z jej życia, poruszające, intrygujące cytaty z jej utworów, wiersze i zdjęcia. Niesamowity klimat tworzy stolik i fotel z ciepłym szalem. Niektórzy zapewniają, że widzieli, jak nasza Mistrzyni siedzi przy tym stoliku i popija swoją ulubioną kawę. Trzeba przyznać, że wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Tam spotykają się na lekcjach języka polskiego oraz w czasie przerw, by czytać, chłonąć. myśleć.
        A to dopiero początek! Z rozmachem przystępujemy do dalszych działań, o których nie omieszkamy Was informować.
        #rokszymborskiej #mistrzyniszymborska #ProjektMISTRZYNISZYMBORSKA

Nauka przez doświadczanie w grupie Tygryski

20.03.2023 08:45
        Galeria zdjęć->TUTAJ

W ubiegłym tygodniu "Tygryski" przekonały się jak wielka i różnorodna jest nasza planeta Ziemia!
        Dzieci poznały zakamarki życia dinozaurów oraz wyruszyły w magiczną podróż z żywiołami. Woda, ziemia, powietrze i ogień - wszystkie mogły doświadczyć na własnej skórze podczas eksperymentów! Nauka przez doświadczanie nie ma sobie równych.
        Wychowawczyni: Aleksandra Dembowska
        Pomoc i zdjęcia: Joanna Tyberska

X edycja Programu Profilaktycznego „Dziel się Uśmiechem”

14.03.2023 18:23
        Galeria zdjęć->TUTAJ

Dziecięcy uśmiech jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków”.

W ramach edukacji zdrowotnej 125 uczniów edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyło w X edycji Programu Profilaktycznego „Dziel się Uśmiechem”. Dzięki otrzymanym pakietom edukacyjnym uczniowie poznali zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiedzieli się jak zapobiegać próchnicy zębów w 4 prostych krokach. Działania edukacyjne podejmowane w ramach programu mają utrwalać właściwe nawyki oraz zmniejszać skalę problemu próchnicy w Polsce”.
        Kampania powstała we współpracy Polski Czerwony Krzyż (PCK)🦷 i Firmy MARS Polska. Do programu włączyło się również PTS Polskie Towarzystwo Stomatologiczne🦷 oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.
        Do galerii zdjęć zaprasza klasa 1B, 2A i 2 B.

Warsztaty informatyczne z klasą 3 a

12.03.2023 12:36
        Galeria zdjęć->TUTAJ

W naszej szkole jak zwykle jest fajnie i naukowo. Tym razem 2 marca odwiedziliśmy naszą nowoczesną pracownię informatyki - nasze "Laboratorium Przyszłości". To świetny pomysł, żeby zobaczyć , dotknąć i sprawdzić samemu jak możemy uczyć się w przyszłości.

Pan Karol Rudziński wraz ze swoim asystentem wprowadził nas w świat nauki i nowoczesnej technologii. To świetny pomysł, bo takie lekcje rozwijają chęć poznawania świata, wyobraźnię i praktycznie wprowadzają wiedzę.
        Uczniowie klasy 3a z wychowawcą Anną Godlewską dziękują Panu Karolowi i jego asystentowi Michałowi za cudowne i ciekawe doświadczenie.