Wycieczka uczniów klas trzecich do Olsztyna

24.06.2023 16:55

Galeria zdjęć->TUTAJ

W środę 14 czerwca uczniowie klas trzecich wspólnie spędzili czas na ostatniej na tym etapie kształcenia wycieczce do Olsztyna. Musical ,,Dzwonnik z Notre Dame" przeniósł ich w scenerię paryskiej katedry i skłonił do refleksji. W pamięci małych widzów pozostanie przesłanie, że nie należy oceniać ludzi po wyglądzie, lecz po tym co kryją w swym wnętrzu i jakimi są ludźmi.

Wizyta w Muzeum Przyrody przybliżyła dzieciom faunę Warmi i Mazur, a udział w warsztatach zaznajomił ich z ciekawostkami z życia zwierząt.

Organizatorzy: Agnieszka Gnidzińska i Anna Godlewska.

Wycieczka uczniów klasy 6a do Olsztyna

22.06.2023 17:30

Galeria zdjęć->TUTAJ

6 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę do Olsztyna. W Multikinie obejrzeliśmy film "Blueback" - inspirującą opowieść o dojrzewaniu oraz więzi między matką i córką, z zachwycającym swą różnorodnością oceanem w tle. Główna bohaterka - Abby - zaprzyjaźnia się z niezwykłą rybą - niebieskim grouperem, któremu nadała imię Bluesach.

Dowiedzieliśmy się jak ważna jest rafa koralowa i zachowanie zrównoważonego ekosystemu oraz czym jest freediving (nurkowanie na wstrzymanym oddechu). Przed seansem zamiast reklam obejrzeliśmy prelekcję edukacyjną. W nieco refleksyjnych nastrojach pojechaliśmy spróbować po raz pierwszy "bowlingu", czyli pewnej odmiany kręgli (w odróżnieniu od tradycyjnych kręgli, kule do zbijania mają otwory na palce). Szybko nauczyliśmy się zasad a przyjazna rywalizacja w drużynach dostarczyła nam wielu ekscytujących emocji.

Wycieczkę zakończyliśmy smacznym posiłkiem.

Opiekunowie: Marzena Wdowiak-Lachowicz, Bogumiła Ruś.

Wycieczka rowerowa uczniów klasy 8b do Łyny

22.06.2023 17:17

Galeria zdjęć->TUTAJ

Tradycja wycieczek rowerowych jest mocno zakorzeniona w naszej szkole dokładnie tak samo, jak działalność charytatywna, w tym ta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

I to właśnie ubiegłotygodniowa wycieczka rowerowa była wkładem wychowanków Pani Beaty Zgorzelskiej na rzecz Orkiestry Jurka Owsiaka.

Razem z klasą 8b oraz ich Wychowawczynią opiekunowie: Joanna Tyberska i Jacek Maculewicz /realizacja filmu/.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania na facebook'u szkoły.

I Przegląd Piosenki Dziecięcej “Na wesołą nutkę - letnie przeboje"

20.06.2023 16:13

Galeria zdjęć->TUTAJ

16 czerwca dziewczynki z grupy O,,A" Złote Rybki wzięły udział w I Przeglądzie Piosenki Dziecięcej “Na wesołą nutkę - letnie przeboje", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Nidzicy.

Zespół TRÓJKI w składzie: Marysia Czerska, Kornelia Dyś, Marysia Kobus, Łucja Pawlak oraz Ninka Wiśniewska zaśpiewał letnią piosenkę pt. : “Lato płynie do nas ”.

Atmosfera była cudowna. Dzieciaki dały z siebie wszystko, a w nagrodę otrzymały burzę oklasków, dyplomy oraz słodkie upominki.

Ogromne brawa dla Was, kochane Dzieciaczki oraz dla Organizatorów Szkoła Podstawowa nr 2. Dziękujemy.

Nauczyciel przygotowujący: Edyta Chmielewska.

Bal Trzecioklasistów

19.06.2023 08:47

Galeria zdjęć->TUTAJ

"Już za parę dni, za dni parę

Weźmiesz plecak swój i gitarę..."

Oczywiście wakacje tuż, tuż.

Nasi Tròjkowi Trzecioklasiści żegnają się tanecznie.

W czwartek 15.06.2023r. zorganizowaliśmy BAL.

Już ostatnie dni spędzą ze swoimi wychowawczyniami p. Agnieszką Gnidzińską i Anną Godlewską.

To super okazja, żeby wspòlnie spędzić czas.

Zabawa i muzyka każdego porwie do tańca. Były układy, wygibaski, węże i inne ciekawe figury taneczne i prawie wszyscy znali słowa tych przebojów.

Fajnie i miło spędzony czas zawsze szybko ucieka ale długo się pamięta. Na pewno wspominając po latach z uśmiechem wrócicie do tego wesołego dnia.