Warsztaty mydlarskie w grupie przedszkolaków

19.06.2023 08:48
        Galeria zdjęć->TUTAJ

Nasze "Tygryski" uczestniczyły 15 czerwca w warsztatach mydlarskich zorganizowanych przez Panią Agnieszkę Tańską. Była to niecodzienna okazja, aby własnoręcznie wykonać pachnące, idealne do kąpieli mydełka. Wybór koloru i zapachu był bardzo ciężki! Całość pięknie zapakowane idealnie nadaje się na prezent i nie tylko Dziękujemy!

Wychowawca: p.Aleksandra Dembowska.
        Pomoc i zdjęcia: p.Joanna Tyberska.

Bal Ósmoklasistów

18.06.2023 17:02

Galeria zdjęć->TUTAJ

16 czerwca odbył się Bal Ósmoklasistów.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy i nasz POLONEZ.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania na facebook’u szkoły.

Parada Postaci Bajkowych w Nidzicy

15.06.2023 15:23

Galeria zdjęć->TUTAJ

14 czerwca było zabawnie, kolorowo i bajecznie.

TRÓJKA Nidzica dziękuje Organizatorom i pozdrawia wszystkie uczestniczące w imprezie rozradowane Dzieci.

Wspierajmy pszczoły

13.06.2023 18:13

Galeria zdjęć->TUTAJ

Uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią i pedagogiem szkolnym wzięli udział w kampanii wspierającej pszczoły.

Zajęcia rozpoczęły się od wycieczki plenerowej, na łąkę. Uczniowie rozpoznawali rośliny, w katalogu wyszukiwali ich nazwy, dowiedzieli się jakie muszą mieć warunki do wzrostu. Wysiali nasionka kwiatów, które każdy uczeń otrzymał w pakiecie. Obserwowano owady, głównie pszczoły, dzięki którym nasza planeta owocuje. Nie musimy lubić miodu i leczyć się propolisem, żeby los pszczół nie zaprzątał nam myśli.

Bo jakie są Twoje ulubione owoce, bez których warzyw nie mógłbyś/mogłabyś żyć? A teraz sprawdź, czy przypadkiem nie jesteś zależny od pszczół. To co lubimy: sok malinowy, herbata z cytryną, sok jabłkowy, dżemy, jabłecznik, lody truskawkowe a nawet kapuśniak, ogórkowa czy grochówka, to wszystko mamy dzięki pracy pszczół. Pisząc „pszczoły” mamy na myśli nie tylko pszczoły miodne, które mogliśmy poznać w filmie o pszczółce Mai, ale również puchate trzmiele czy pszczoły samotnice.

Ochrona owadów zapylających jest ważnym elementem działań na rzecz zachowania bioróżnorodności.

Na koniec działań edukacyjnych w czasie warsztatów uczniowie wykonywali świece oraz wysłuchali wielu ciekawostek z życia pszczół opowiadanych z wielką pasją przez zawodowego pszczelarza, pana Marka Kuźmińskiego.

Koordynatorzy : Anna Godlewska, Joanna Czeszejko.

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

12.06.2023 08:46

Nasza świętokrzyska przygoda.

Po roku wytężonej pracy wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Podziwiając piękno krajobrazu, poznawaliśmy historię tego regionu zapisaną w licznych zabytkach Kielecczyzny. Zachwyciły nas szczególnie Pałac Biskupów Krakowskich, zamek w Chęcinach i Klasztor Opactwa Pobenedyktyńskiego.

Mieliśmy też okazję przenieść się do szkoły czasów Stefana Żeromskiego. Na szczęście za mówienie po polsku nie groziło nam klęczenie na grochu czy wilczy bilet.

Trzy czarownice zabrały nas również na miotłach na Łysą Górę, dzięki czemu mogliśmy podziwiać nieznane nam dotąd gołoborza.

Wracamy bogaci w nowe doświadczenia, wrażenia estetyczne i ..... całe stadko wędrownych gęsi (jak na wędrowców przystało).

Radość i zachwyt, towarzyszące nam i naszym wychowankom utrwaliłyśmy na zdjęciach.

Ania Borkowska, Kasia Kobylińska, Beata Rudzińska.