• Wieczór poetycki pt. "Dotknąć siebie. Spotkanie z człowiekiem"

• 04.06.2023 10:08
        • Galeria zdjęć->TUTAJ

31 maja po raz kolejny spotkaliśmy się z Królową Polskiej Poezji, w ramach projektu "Mistrzyni Szymborska". Noblistka gościła u nas na wieczorze poetyckim pt. "Dotknąć siebie. Spotkanie z człowiekiem".

W gronie rodziców, uczniów, dyrekcji i nauczycieli wysłuchała recytacji swoich utworów w przepięknym wykonaniu uczniów kl. Vb, VIIIa i VIIIc, a także p. Dyrektor Marzeny Świderskiej oraz p. Dyrektora Jacka Gnidzińskiego.
          Poezja Noblistki skłoniła słuchaczy do refleksji nad naturą człowieka i jego miejscem w świecie, nad życiem i jego ulotnością oraz niepowtarzalnością. Atmosferę zadumy, a jednocześnie podziwu, tworzyła również poezja śpiewana w cudownym wykonaniu Alusi i Emilki, którym akompaniował tata - p. Bogdan Potrzuski. (Dziękujemy bardzo Państwu Potrzuskim za zaangażowanie i poświęcony nam czas).
          W zachwyt wprawił słuchaczy także utwór ,, Nic dwa razy " w interpretacji muzycznej dziewcząt z kl. IV b, które zostały przygotowane przez p. Jacka Maculewicza.
          Niepowtarzalny klimat tego wieczoru, bogata dekoracja, oczarowanie poezją Szymborskiej oraz podziw dla talentów naszych Artystów na długo pozostaną w naszych sercach. To była uczta dla ducha i podniebienia.
          Serdecznie więc dziękujemy Rodzicom za obecność wśród nas oraz za przygotowanie pysznych ciast.
          Po prostu wszystko tego wieczoru było poezją...
          Ania Borkowska, Kasia Kobylińska, Jacek Maculewicz.
          #rokszymborskiej #mistrzyniszymborska #ProjektMISTRZYNISZYMBORSKA