• Wspierajmy pszczoły

• 13.06.2023 18:13
        • Galeria zdjęć->TUTAJ

Uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią i pedagogiem szkolnym wzięli udział w kampanii wspierającej pszczoły.

Zajęcia rozpoczęły się od wycieczki plenerowej, na łąkę. Uczniowie rozpoznawali rośliny, w katalogu wyszukiwali ich nazwy, dowiedzieli się jakie muszą mieć warunki do wzrostu. Wysiali nasionka kwiatów, które każdy uczeń otrzymał w pakiecie. Obserwowano owady, głównie pszczoły, dzięki którym nasza planeta owocuje. Nie musimy lubić miodu i leczyć się propolisem, żeby los pszczół nie zaprzątał nam myśli.

Bo jakie są Twoje ulubione owoce, bez których warzyw nie mógłbyś/mogłabyś żyć? A teraz sprawdź, czy przypadkiem nie jesteś zależny od pszczół. To co lubimy: sok malinowy, herbata z cytryną, sok jabłkowy, dżemy, jabłecznik, lody truskawkowe a nawet kapuśniak, ogórkowa czy grochówka, to wszystko mamy dzięki pracy pszczół. Pisząc „pszczoły” mamy na myśli nie tylko pszczoły miodne, które mogliśmy poznać w filmie o pszczółce Mai, ale również puchate trzmiele czy pszczoły samotnice.

Ochrona owadów zapylających jest ważnym elementem działań na rzecz zachowania bioróżnorodności.

Na koniec działań edukacyjnych w czasie warsztatów uczniowie wykonywali świece oraz wysłuchali wielu ciekawostek z życia pszczół opowiadanych z wielką pasją przez zawodowego pszczelarza, pana Marka Kuźmińskiego.

Koordynatorzy : Anna Godlewska, Joanna Czeszejko.