• Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

• 12.06.2023 08:46
        • Galeria zdjęć->TUTAJ

Nasza świętokrzyska przygoda.

Po roku wytężonej pracy wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Podziwiając piękno krajobrazu, poznawaliśmy historię tego regionu zapisaną w licznych zabytkach Kielecczyzny. Zachwyciły nas szczególnie Pałac Biskupów Krakowskich, zamek w Chęcinach i Klasztor Opactwa Pobenedyktyńskiego.

Mieliśmy też okazję przenieść się do szkoły czasów Stefana Żeromskiego. Na szczęście za mówienie po polsku nie groziło nam klęczenie na grochu czy wilczy bilet.

Trzy czarownice zabrały nas również na miotłach na Łysą Górę, dzięki czemu mogliśmy podziwiać nieznane nam dotąd gołoborza.

Wracamy bogaci w nowe doświadczenia, wrażenia estetyczne i ..... całe stadko wędrownych gęsi (jak na wędrowców przystało).

Radość i zachwyt, towarzyszące nam i naszym wychowankom utrwaliłyśmy na zdjęciach.

Ania Borkowska, Kasia Kobylińska, Beata Rudzińska.