09.03.2023 17:01
        Galeria zdjęć->TUTAJ
        Tak świętowaliśmy Dzień Kobiet w naszej szkole.

Dla chłopców wielkie brawa i podziękowania za pamięć i wszelkie upominki, a wszystkim Dziewczynkom, Kobietkom i Paniom jeszcze raz składamy najpiękniejsze życzenia i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów tego pięknego święta w grupach przedszkolnych i klasach 1-3.

XI Bieg "Tropem Wilczym"

07.03.2023 17:59
        Galeria zdjęć->TUTAJ

Ponad 300 uczestników zdecydowało się 5 marca upamiętnić Bohaterów XI Biegu "Tropem Wilczym" - Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że tak licznie reprezentowani byliśmy tam przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy.
        Dziękujemy Uczniom i Rodzicom i Przyjaciołom TRÓJKI, którzy to cudowne, słoneczne niedzielne przedpołudnie spędzili razem z nami w jakże urokliwym miejscu - w Zimnej Wodzie.
        Jacek Gnidziński, Andrzej Ruś, Jacek Maculewicz.

Dzień Dentysty w grupie Tygryski

06.03.2023 17:54
        Galeria zdjęć->TUTAJ

5 marca obchodzony jest Dzień Dentysty. "Tygryski spędziły go pod hasłem ŻEBY ZDROWE ZĘBY MIEĆ, TRZEBA TYLKO CHCIEĆ! Dzieci dowiedziały się co szkodzi zębom, a co jest dla nich zdrowe oraz jak prawidłowo i systematycznie dbać o higienę buzi. Po posiłku wszyscy dokładnie umyliśmy zęby i rozmawialiśmy na temat zawodu dentysty wymieniając się swoimi doświadczeniami. Przedszkolaki dowiedziały się co jest najbardziej szkodliwe w słodyczach oraz dlaczego warto postawić na zdrowe przekąski między posiłkami. W tym dniu nie zabrało także matematyki na kolorowych kartach pracy.

Wychowawczyni: Aleksandra Dembowska
        Zdjęcia i pomoc: Joanna Tyberska.

Harcerze Hufca Nidzica w naszej szkole

04.03.2023 15:56
        Galeria zdjęć->TUTAJ

Harcerze Hufca Nidzica reprezentowani przez 22 GNŻWDH "BEZIMIENNE" - Organizatorów Koncertu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej oraz Nocki z okazji Dnia Myśli Braterskiej 2023 serdecznie dziękują Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy- Pani Marzenie Marzena Świderska oraz Panu Jackowi Gnidzińskiemu za udostępnienie szkoły na potrzeby naszego przedsięwzięcia. Spędziliśmy razem cudowne chwile, z których każda „uczyni świat lepszym, niż go zastaliśmy” /Robert Baden-Powell/, a każdą z nich z dumą mnożymy dziś przez 150, bo aż tylu Harcerzy i Harcerek bawiło się w nocy z soboty na niedzielę w gościnnych murach TRÓJKI Nidzica.
        „Bogatym jest nie ten, kto posiada lecz ten, kto daje” - Jan Paweł II DZIĘKUJEMY.
        Razem z Igą, Polą, Marylką i Różą, Kingą i Olą
        drużynowa 22 GNŻWDH "BEZIMIENNE" Paulina Szymczyk
        oraz Jacek Maculewicz - 6 GNDH „Vitae" im. Floriana Marciniaka.

Igrzyska Olimpijskie Dzieci

02.03.2023 16:49
        Galeria zdjęć->TUTAJ

1 marca naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z grup Motylki i Wiewiórki z Przedszkola Dwójka Nidzica. Razem z trójkowymi Tygryskami wzięły one udział w Igrzyskach Olimpijskich Dzieci.
        Igrzyska zostały uroczyście otwarte przez Panią dyrektor M. Świderską. Po wniesieniu flagi olimpijskiej i zaprezentowaniu krótkiej historii starożytnych igrzysk olimpijskich rozpoczęły się zmagania sportowe. Zawody okazały się wspaniałą zabawą, w trakcie której przedszkolaczki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności sportowe wykonując zadania przygotowane przez starsze koleżanki i kolegów z klasy 8c i 7a. Dzieci miały do pokonania zwinnościowy tor przeszkód, który cieszył się niesłabnącą popularnością. Wykonując inne konkurencje m. in. skoki kangurów, bieg wielkoludów, król strzelców, przedszkolaczki mogły zaprezentować swoją zręczność , skoczność i szybkość.
        Dodatkową atrakcją igrzysk było malowanie twarzy oraz możliwość wzmocnienia ciała poprzez kosztowanie naturalnych witamin w postaci warzyw i owoców. W rytmie greckiej muzyki wszyscy świetnie się bawili doświadczając wielu pozytywnych, sportowych emocji.
        Na zakończenie uczestnicy otrzymali dyplomy, naklejki i flagi olimpijskie. Nie zabrakło również wspólnego zdjęcia.
        Organizatorzy: D. Malinowska, K. Wrotek, J. Tyberska, K. Rudziński, edycja foto:  J. Maculewicz.