Walentynki w Trójce

14.03.2022 20:39
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

Przedstawiamy Wam fotorelację walentynkowych uroczystości, które zgodnie z tradycją przygotował nasz Samorząd Uczniowski.

,,Wybrałem piękną kartkę – do Ciebie ją adresuję, aby w tym dniu powiedzieć, że coś do Ciebie czuję”.

Tego dnia wszyscy mniej lub bardziej zakochani mieli okazję wyznać swoje uczucia osobom, które darzą sympatią. Szczególną atmosferę tworzył odpowiedni ubiór uczniów - dominował kolor czerwony i niezliczona ilość czerwonych serc, szczególnie na twarzach naszych najmłodszych uczniów.

Na następne walentynki zapraszamy za rok, ale miłość do ludzi niech trwa cały czas, a świat niech żyje w pokoju i zgodzie.

Laboratoria Przyszłości w Trójce !

14.03.2022 20:26
        :)

Informowaliśmy Was już, że Nasza szkoła przystąpiła do projektu #LaboratoriaPrzyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misja jest jedna: stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Środki na rozwój szkół podstawowych w naszej gminie pozyskało Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy, natomiast szkolnym koordynatorem przedsięwzięcia został Pan Karol Rudziński.

Dzięki pozyskanym środkom zakupiliśmy m.in. drukarkę 3D, która pozwoli naszym uczniom na tworzenie ciekawych trójwymiarowych modeli, nabyliśmy zestawy do robotyki, programowania oraz klocki konstrukcyjne, a nasza szkoła wzbogaciła się również o Wirtualne laboratorium chemiczne Empiriusz. Jesteśmy pewni, że te narzędzia poruszą wyobraźnię naszych uczniów, szczególnie na lekcjach informatyki, techniki, chemii i fizyki.

O tym, co będzie się działo, dowiecie się niebawem na zajęciach informatyki oraz  prężnie działającego u nas szkolnego koła informatycznego.

Nie zapomnijcie zaglądać również na nasze social media (szkolny profil Facebook / kanał youtube), gdzie będzie można zobaczyć wszystkie relacje.

Dziś prezentujemy Wam tylko namiastkę całego projektu.

Zobacz link poniżej:

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet

09.03.2022 19:20
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

Co roku, z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.  W ten wyjątkowy dzień zostały one powitane kwiatami oraz drobnymi upominkami, a w klasach i na szkolnych korytarzach czuć było wyjątkową atmosferę.

X Bieg „Tropem Wilczym”

09.03.2022 18:56
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

300 uczestników zdecydowało się upamiętnić Bohaterów X jubileuszowego Biegu „Tropem Wilczym” - Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jesteśmy niezmiernie dumni, że tak licznie reprezentowani byliśmy tam przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy.

Dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Przyjaciołom Trójki, którzy to cudowne niedzielne przedpołudnie spędzili razem z nami w jakże urokliwym miejscu - w Zimnej Wodzie.

Basia Biedrzycka-Falba, Jacek Gnidziński

Bartek Kaczmarczyk, Jacek Maculewicz

Bal Karnawałowy w klasie 1 a i 3 b

03.03.2022 19:45
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

„W karnawale, w karnawale, przystrojone wszystkie sale.

Dookoła przebierańcy, każdy skacze, każdy tańczy!”

Nasi najmłodsi uczniowie z klasy 1 a i 3 b świętowanie karnawału połączyli z tradycją tłustego czwartku. Przebrani za bajkowe postaci bawili się przy ulubionych rytmach muzyki oraz uczestniczyli we wspólnych zabawach. Czekał na nich także słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, na których zawsze mogą liczyć. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom za wspaniałą zabawę.

Trzecioklasiści, równie chętni do wspólnych zabaw, uczestniczyli w wesołych konkurencjach i tańcach. Był to czas radości, a uśmiech towarzyszył wszystkim do ostatniej minuty.

Ewa Szechińska, Joanna Sątowska