„Bezpieczny wypoczynek w czasie ferii zimowych” – spotkanie on-line dla uczniów klas 0 – III

07.02.2022 19:54
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

W czwartek, 20 stycznia 2022 r. uczniowie klas 0 – III wzięli udział w spotkaniu on-line „Bezpieczny wypoczynek w czasie ferii zimowych”. Wydarzenie realizowane było przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty, w ramach kontynuacji projektu pn. „Czy wiesz, że możesz mówić NIE ? ”. Podczas spotkania omówione zostały zagadnienia dotyczące bezpiecznego spędzania wolnego czasu w domu, jak i poza nim. Omówiono również zasady uczestnictwa dzieci w ruchu drogowym, zagrożenia związane z korzystaniem przez dzieci z Internetu, zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte akweny oraz te, związane z kontaktem z osobami nieznajomymi.

Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą naszym dzieciom cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie bezpiecznie.

Koordynator: Joanna Czeszejko

Zapraszamy do udziału w projekcie „Wszystkie Dzieci Zbierają Elektrośmieci”

07.02.2022 19:27

Drodzy Uczniowie i Rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
        Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci !

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy !!!’’

Termin Akcji: 07.02.2022 – 13.02.2022

Miejsce Akcji: Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK !

Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.

Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

07.02.2022 19:41
        :)

,,Kochana Babciu, Kochany Dziadku,

Nie jest dziełem to przypadku,

że bardzo Was kochamy i życzenia z serc składamy”.

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo szczęśliwym. Babcia i dziadek umieją zawsze pocieszyć, są cierpliwi, rozumieją dziecięce rozterki, a przede wszystkim bezgranicznie kochają swoje wnuki.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klasy 3 a prosto z serca, z dbałością o szczegóły wykonali piękne laurki. Najpiękniejszy prezent to taki, w który dzieci same włożą swoją pracę i starania. Niech nikt w tych nadchodzących dniach nie zapomni o swoich ukochanych babciach i dziadkach !

Również nasze przedszkolaki złożyły swoim dziadkom najszczersze życzenia, płynące prosto z dziecięcych serduszek i zadedykowały im piosenkę.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku:

• ,,Lekcja o Funduszach Europejskich VI”

09.01.2022 21:00
        :)

W czerwcu 2021 r. nasza szkoła została zgłoszona do projektu ,,Lekcja o Funduszach Europejskich VI”. Tematem przewodnim szóstej edycji Lekcji był rozwój lokalny. Uczniowie dowiedzieli się, jak realnie mogą wpływać na zmiany w swoich miejscowościach. Poznali także zagadnienia związane z Funduszami Europejskimi oraz możliwościami ich wykorzystania.

Projekt skierowany był do uczniów ze szkół podstawowych klas 6 - 8, a lekcje w Szkole Podstawowej nr 3 w Nidzicy zostały przeprowadzone w październiku 2021 r. Nasza młodzież bardzo aktywnie w nich uczestniczyła, a w podziękowaniu szkoła otrzymała gry planszowe, broszury o UE oraz broszury o rozwoju lokalnym

Organizatorzy: M. Dulewicz i W. Tymieniecka

Święta tuż, tuż, a w naszej świetlicy piernikowe szaleństwo !

23.12.2021 14:46
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierników i ich zapachem. Niestety również i w tym roku nie mogliśmy wspólnie wałkować, wycinać z foremek i piec pierniczków ze względu na panującą sytuację, jednak samo ozdabianie ich, sprawiło uczniom bardzo dużo radości i wprowadziło w świąteczny nastrój.

W miłej i nieco gwarnej atmosferze, nucąc polskie kolędy uczniowie dekorowali pierniki polewami i kolorowymi posypkami. Efekty swojej pracy mogli posmakować lub zabrać do domu. Wspólnie mogliśmy poczuć klimat zbliżających się Świat Bożego Narodzenia.