Muzyczni Czarodzieje - Warsztaty muzyczne z Panem Bartkiem Miecznikowskim

21.12.2021 20:33
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

Serdecznie DZIĘKUJEMY Panu Bartkowi Miecznikowskiemu za wspaniale spędzony czas - niech uśmiechy dzieci będą dla Pana największym podziękowaniem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Zdjęcia: Jacek Maculewicz

Ozdoby na Jarmark Bożonarodzeniowy

19.12.2021 12:56
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

Wesołe skrzaty z klasy 3 a i 0 a wspólnie wykonały upominki na jarmark w naszym mieście! Najmłodsi uczniowie mogli liczyć na pomoc i wsparcie ze strony starszych kolegów i koleżanek. Już niedługo sianko te zagości pod obrusami wigilijnego stołu hojnych uczestników Bożonarodzeniowego jarmarku.

Skrzatom pomagały Panie: Dorota Płoszczuk, Ewa Szwarc, Ola Dembowska

Dołączamy również zdjęcia ozdób świątecznych, wykonanych przez naszych uczniów. Ozdoby zostały przeznaczone na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbył się w 17 grudnia na nidzickim rynku.

Klasa 4 b – spotkanie z Mikołajem w Źródlanej Wiosce

19.12.2021 12:21
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, przystrojona choinka - to buduje wyjątkowy, świąteczny klimat. I właśnie po to, aby w klasie 4 b również zagościła świąteczna atmosfera, uczniowie wybrali się na warsztaty bożonarodzeniowe do Źródlanej Wioski w Łyńskim Młynie. Uczniowie dekorowali bombki, wykazując się pomysłowością i kreatywnością. Potem przyszedł czas na spotkanie z Mikołajem, który każdemu wręczył drobny upominek.

Kolejną atrakcją było ognisko z kiełbaskami i gorącą herbatą, a na koniec spacer ścieżką dydaktyczną. To był wspaniale spędzony czas, pełen radości i dobrego humoru, co widać na załączonych zdjęciach.

Wychowawca klasy: Beata Rudzińska oraz  Marzena Świderska

Spotkanie uczniów klasy 2 a z Mikołajem w Garncarskiej Wiosce

09.12.2021 21:39
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

Puk, puk ! Czy tu może mieszka Mikołaj ?

TAK, w Garncarskiej Wiosce ma swoją Chatkę. Dzieci z klasy 2 a postanowiły Go odwiedzić, a ich spotkanie było niezwykle emocjonujące.

Kiedy się pojawili, Mikołaj spał po ciężkiej pracy. Dzieci pięknie go zawołały, on się zbudził, zszedł na dół i opowiedział im swoją niezwykłą historię o tym, skąd pochodzi i jakie są tradycje związane ze Świętami Bożonarodzeniowymi.

Potem dzieci przystąpiły do malowania bombek - ich wzory okazały się być naprawdę niespotykanym. Po twórczej pracy podziwiały 21 choineczek, a każda inaczej ubrana i jedna piękniejsza od drugiej.

Zmęczeni, ale zadowoleni udali się do Kawiarenki na zdrową herbatkę z pysznym pierniczkiem, a na zakończenie spotkania z Mikołajem, każdy otrzymał imienny certyfikat poświadczający wizytę - od dziś każdy z nich jest dumnym, bo certyfikowanym „Pomocnikiem Mikołaja”.

Ach, ten Mikołaj to ma fajne życie - tak stwierdziły dzieci.

Do zobaczenia Mikołaju ! Teraz czekamy na Twoją wizytę w naszych domach i nie zapomnij przynieść nam prezentów.

Anna Godlewska,  Joanna Tyberska

Mikołajki w naszej szkole

08.12.2021 22:39
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj, a towarzyszyły mu trzy przeurocze Śnieżynki. Najbardziej cieszył się tam, gdzie dzieci były „mikołajkowo” ubrane. Mikołaj odwiedził wszystkie klasy, z odrobiną słodkości dla każdego... bo dzieci kochają Mikołaja. Słodkie upominki ufundowała Rada Rodziców SP 3.

Dziękujemy Święty Mikołaju !