Klasy 3 a i 3 b w Konsulacie Świętego Mikołaja w Kętrzynie

08.12.2021 22:19
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

Przed nami najpiękniejsze polskie święta - te, na które tak bardzo czekają dzieci, i które wszyscy tak kochamy. Nasi trzecioklasiści mieli już okazję zrobić pierwszy krok do tego baśniowego świata wypełnionego magią świąt. 2 listopada 2021 r. odwiedzili Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie. Zwiedzili Muzeum Bombki Kętrzyńskiej, wydmuchiwali i własnoręcznie ozdabiali szklane bombki, pisali listy, które za pośrednictwem Mikołajowej Poczty trafiły wprost w ręce adresata.

Pod czujnym okiem elfów uczniowie spędzili wspaniały czas, w którym nauka mieszała się z zabawą i niesamowitymi wrażeniami.

Dorota Płoszczuk, Aleksandra Dembowska, Joanna Sątowska

Wizyta przedszkolaków w Laboratorium Przygody w Mławie

08.12.2021 21:59

,,Pędzą, pędzą sanie...”

Co prawda autokarem, nie saniami, dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały 3 grudnia br.  do Mławy, do Laboratorium Przygody, gdzie spotkały się ze św. Mikołajem. Do ucha wyszeptały mu swoje pragnienia, a do wielkiego czerwonego worka wrzuciły listy (oj, będzie miał co czytać św. Mikolaj !). Następnie przedszkolaki samodzielnie zrobiły świąteczne mydełka pachnące piernikami. A jeszcze trzeba było poszaleć w basenach z piłeczkami i na zjeżdżalniach. Czas szybko minął i już pora wracać do szkoły. Musimy przecież przygotować się do świąt.

B. Dębińska, E. Szwarc,  J. Tyberska

Wyjście uczniów klasy 8 c do kina Wenus

08.12.2021 21:20
        :)

26 listopada 2021 r. uczniowie klasy 8 c wzięli udział w premierze filmu pt. „Wyszyński-zemsta czy przebaczenie”. Film pokazywał obraz Powstania Warszawskiego oraz nieznane szerszej publiczności losy wojenne i dylematy moralne młodego księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego – przyszłego Prymasa Polski. Spektakularna filmowa realizacja zyskała uznanie naszych uczniów. W tytułowej roli w filmie wystąpił Ksawery Szlenkier, któremu na dużym ekranie partnerują m.in: Ida Nowakowska, Marcin Kwaśny, Adam Fidusiewicz, Agnieszka Kawiorska, Lech Dyblik oraz Małgorzata Kożuchowska, jako Matka Róża Czacka.

Razem z naszą 8 c zapraszamy do kina.

Andrzejki w świetlicy szkolnej

08.12.2021 21:02
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

„ Hokus pokus, czary mary, żeby wróżba się spełniła złóżmy dary ...”

Andrzejki, to czas wróżb i zabaw, dlatego nie mogło ich zabraknąć również w naszej świetlicy.  Na początku dzieci  dowiedziały się o tradycjach i zwyczajach andrzejkowych, a potem wyruszyły w świat magii i czarów. Wróżby tradycyjne przeplatały się z nowoczesnymi, a wszystkie „przepowiadały”  bliższą i dalszą przyszłość. Były kostki szczęścia, magiczne karty, dzięki którym dzieci mogły dowiedzieć się, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, przekłuwanie serca z imieniem przyszłego wybranka,  magiczne karty z przestrogami, czarodziejski kapelusz. Nie zabrakło również „wędrowania” butów przez całą salę oraz cukierków i ciasteczek z wróżbami. Po wróżbach przyszedł czas na tańce przeplatane  zabawami w rytm ulubionych przez dzieci utworów muzycznych. Dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby należy traktować z przymrużeniem oka, jednak Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat, który udzielił się wszystkim uczniom.

Wychowawcy świetlicy

„Narkotyki - chemiczna pułapka” – zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas 5 - 8

08.12.2021 20:51
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

26 listopada 2021 r. uczniowie klas 5 - 8 uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez specjalistkę z Krakowskiego Centrum Profilaktyki panią Magdalenę Kubińską, dotyczących uzależnień od substancji psychoaktywnych pod nazwą: „Narkotyki - chemiczna pułapka”. Celem zajęć było usystematyzowanie wiedzy na temat szkodliwości używania narkotyków i dopalaczy, podniesienie świadomości młodzieży na temat przyczyn powstawania oraz mechanizmów uzależnień. Zwrócono uwagę na alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu: sport i częstą aktywność fizyczną, realizację swoich marzeń, pasji, planów. Jednak głównym założeniem, który przyświecał organizatorom zajęć była edukacja młodzieży na temat konsekwencji zdrowotnych, społecznych i prawnych używania narkotyków i dopalaczy. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatów trwających 90 minut dla każdej grupy z wykorzystaniem metod aktywizujących takich jak: praca w grupach, burza mózgów, wykład, dyskusja.

Koordynator: Joanna Czeszejko