21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

03.03.2022 19:51
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

Dziękujemy Wam serdecznie za ogromne zaangażowanie w organizację obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej Trójce. Dzięki Waszym wspaniałym pracom szkoła w tym dniu zamieniła się w barwną skarbnicę wiedzy o języku polskim.

Cieszymy się też bardzo, że tak chętnie braliście udział we wszystkich konkurencjach. Bez bólu łamaliście sobie języki, nie tylko wymawiając łamańce, ale również mierząc się z ,,językiem grózków, czyli mazurską gadką”. Bez trudu pokonywaliście ortograficzne pułapki. Bez obaw przemierzaliście gąszcz błędów językowych, nie dając się zwieść na manowce. Znajomość wyrazów zapożyczonych też jest Waszą mocną stroną. Z frazeologią – można rzec – jesteście za pan brat. Dowiedliście, że posiadacie bogaty zasób słów. Wykazaliście się również pomysłowością, tworząc rymy i bawiąc się w kalambury.

Cieszy nas fakt, że w razie wątpliwości, zasięgaliście języka u starszych kolegów lub korzystaliście z tradycyjnych źródeł informacji. Czyżbyście zaprzyjaźnili się ze słownikami ?

Kochani, to Wy sprawiliście, że nasza szkoła tego dnia tętniła życiem, tryskała energią i szumiała poprawną polszczyzną. Dowiedliście, że potraficie wspaniale się bawić i że czujecie się odpowiedzialni za piękno oraz bogactwo języka ojczystego. Zasłużyliście na wieniec laurowy!

A oto jedna z Waszych opinii na temat świętowania Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w Trójce.: „Bardzo doceniamy tę inicjatywę. Chcemy więcej tak kreatywnych zajęć. Uczestnicząc w licznych zabawach z językiem polskim, uczyliśmy się i integrowaliśmy. Na pewno zachęci nas to do chodzenia z uśmiechem na lekcje języka polskiego.”

Na zakończenie prośba: zawsze dbajmy o kulturę i poprawność języka ojczystego, nie tylko 21 lutego ! Niech stale towarzyszą nam słowa naszego patrona - Janusza Korczaka: „Źle pisać i mówić znaczy krzywdzić swoją mową tych, którzy ją budowali.”

Zapraszamy do obejrzenia relacji w linku poniżej:

Barbara Biedrzycka - Falba, Ela Skwarska, Katarzyna Kobylińska, Anna Borkowska, Anna Godlewska, Justyna Rogowska.

Dzień Myśli Braterskiej

23.02.2022 20:45
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

W imieniu nauczycieli Trójki Nidzica, którzy sami cudownie wspominają spędzony w ZHP czas, wszystkim naszym Harcerzom w Dniu Myśli Braterskiej życzę, by każdy Wasz harcerski dzień był dla was niezapomnianą przygodą, którą będziecie pamiętać do końca życia. Jak najwięcej słońca w harcerskiej wędrówce, wiatru we włosach, deszczu, który chłodzi i dodaje sił i niech każdego wieczoru na harcerskim szlaku łączy Was blask ogniska.

Harcerze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy w Dniu Myśli Braterskiej pozdrawiają wszystkich zuchów, harcerzy, instruktorów oraz członków wszystkich organizacji skautowych na całym świecie. Czuwaj !

Jacek Maculewicz, podharcmistrz

„Muzyczni Czarodzieje” - warsztaty muzyczne

23.02.2022 20:49
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

Dbając o harmonijny i wszechstronny rozwój naszych uczniów rozbudzamy ich zainteresowania i wspieramy dzieci w odkrywaniu ich talentów i możliwości.
        Dziękując Panu Bartkowi Miecznikowskiemu za kreatywnie spędzony czas zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z piątkowych warsztatów muzycznych w projekcie Muzyczni Czarodzieje.

Bal Karnawałowy przedszkolaków

23.02.2022 20:34
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

17 lutego 2022 r. odbył się Bal Karnawałowy naszych przedszkolaków. Tegoroczne bale musiały być organizowane oddzielnie w klasach, ale i tak ten długo wyczekiwany przez dzieci dzień był dla nich ogromną uciechą. Bale uświetniły zabawy integrujące klasę oraz pokazy mody karnawałowej, podczas których nasze maluchy mogły zaprezentować swoje bajkowe stroje przygotowane wraz ze swoimi Rodzicami, którym jak zawsze gorąco dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w organizację tego tak wyczekiwanego przez dzieci wydarzenia.

Ewa Szwarc, Brygida Dębińska, Joanna Tyberska

zdjęcia: Jacek Maculewicz

Drugoklasiści zapraszają do Trójki

17.02.2022 09:17
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

TRÓJKA Nidzica - otwarci na nowinki techniczne ciągle szukamy nowych możliwości, by nasi wychowankowie mogli się wszechstronnie rozwijać.

Trwa REKRUTACJA do naszej szkoły, a dziś do TRÓJKI zapraszają Drugoklasiści, którzy nie mogą nacieszyć się „wyśpiewanym” w koncercie kolęd monitorem interaktywnym. Z jego wsparciem nauka staje się wszechstronnie rozwijającą zabawą. Wykorzystując Multibook oraz strony internetowe, zawierające interaktywne zabawy i gry z kategorii języka polskiego, matematyki, plastyki, muzyki można prowadzić ciekawe i wciągające dzieci zajęcia. Z monitorem uczniowie będą mogli poznawać kontynenty, podróżować w kosmos i w morskie głębiny, czy podziwiać obrazy wielkich mistrzów.

O środki na zakup monitora zadbali: Pan Jacek Kosmala - Burmistrz Nidzicy oraz Pani Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Joanna Dobroń, za co w imieniu naszych szczęśliwych Wychowanków SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !