• Laboratoria Przyszłości w Trójce !

• 14.03.2022 20:26
        • :)
        • Informowaliśmy Was już, że Nasza szkoła przystąpiła do projektu #LaboratoriaPrzyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misja jest jedna: stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Środki na rozwój szkół podstawowych w naszej gminie pozyskało Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy, natomiast szkolnym koordynatorem przedsięwzięcia został Pan Karol Rudziński.

Dzięki pozyskanym środkom zakupiliśmy m.in. drukarkę 3D, która pozwoli naszym uczniom na tworzenie ciekawych trójwymiarowych modeli, nabyliśmy zestawy do robotyki, programowania oraz klocki konstrukcyjne, a nasza szkoła wzbogaciła się również o Wirtualne laboratorium chemiczne Empiriusz. Jesteśmy pewni, że te narzędzia poruszą wyobraźnię naszych uczniów, szczególnie na lekcjach informatyki, techniki, chemii i fizyki.

O tym, co będzie się działo, dowiecie się niebawem na zajęciach informatyki oraz  prężnie działającego u nas szkolnego koła informatycznego.

Nie zapomnijcie zaglądać również na nasze social media (szkolny profil Facebook / kanał youtube), gdzie będzie można zobaczyć wszystkie relacje.

Dziś prezentujemy Wam tylko namiastkę całego projektu.

Zobacz link poniżej: