Z ekologią za pan brat od najmłodszych lat

11.04.2022 20:58
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

Klasy 4a i 4b na lekcjach przyrody realizowały projekt edukacji ekologicznej „Ekoeksperymentarium”, nad którym patronat honorowy objął Minister Klimatu i Środowiska.

W ramach projektu uczniowie wzięli udział w edukacyjnej grze ekologicznej, podczas której udało im się uzyskać tytuł Mistrzów Ekologii. Uczniowie w prosty i przyjemny sposób mogli zdobyć wiedzę o ekologicznych nawykach związanych z oszczędzaniem wody, ciepła, energii elektrycznej i zasobów naturalnych. Celem programu było podnoszenie świadomości uczniów w zakresie oszczędzania zasobów Ziemi oraz wpływu człowieka na zmiany klimatu.

Beata Rudzińska

„Dziel się uśmiechem” – program profilaktyczny w klasach I - III

05.04.2022 19:00
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków.

W ramach edukacji zdrowotnej, w klasach I-III edukacji wczesnoszkolnej wdrożono założenia IX edycji Programu Profilaktycznego „Dziel się Uśmiechem”. Dzięki otrzymanym pakietom edukacyjnym, uczniowie poznali zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiedzieli się, jak zapobiegać próchnicy zębów w 4 prostych krokach. Działania edukacyjne podejmowane w ramach programu mają utrwalać właściwe nawyki oraz zmniejszać skalę problemu próchnicy w Polsce.

Kampania powstała we współpracy Polski Czerwony Krzyż (PCK) i Firmy MARS Polska. Do programu włączyło się również PTS Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.

Klasy 1B i 3B zapraszają do galerii zdjęć.

Koordynatorzy akcji: Beata Rudzińska, Urszula Sobuń, Joanna Sątowska

Pluszowy „gość” w klasie 3 b

04.04.2022 19:52
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

W ubiegłym tygodniu w klasie 3 b zawitał niecodzienny pluszowy gość, który bardzo szybko skradł nasze serca. Ten tajemniczy gość to bernardynka o imieniu Betty, która jest bohaterką nowej lektury dla klas 1-3 pt. „Psie troski”. Dzięki Betty i jej niezwykłej historii zwróciliśmy uwagę na to, że ludzie nie zawsze odpowiednio traktują zwierzęta, jednak ogromna wiara i miłość nowego właściciela - Adasia - do suczki przywraca psu wiarę w człowieka. Opowieść ta uczy czym jest szacunek dla zwierząt, pokazuje jak dbać o swojego pupila i udowadnia, że zwierzęta czują podobnie jak ludzie. Serdecznie polecamy !

Klasa 3 b z wychowawczynią Joanną Sątowską

Przedszkolaki w Olsztyńskim Teatrze Lalek

03.04.2022 19:25
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

29 marca 2022 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały do Olsztyńskiego Teatru Lalek. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu ,,Czerwony Kapturek" w wykonaniu profesjonalnych aktorów, uczenie kultury odbioru sztuki oraz bezpiecznego zachowania się podczas jazdy autokarem. Przedszkolaki z wycieczki powróciły bardzo zadowolone i pełne wrażeń.

E. Szwarc, B. Dębińska, J. Tyberska

Międzynarodowy Dzień Gofra w świetlicy szkolnej

28.03.2022 19:30
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

25 marca 2022 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Gofra. Przysmak ten, wywodzący się z Belgii, podbił już cały świat. Takie okazje do świętowania bardzo lubimy. To świetny pretekst, by rozpocząć sezon lekkich deserów. Te pyszne, chrupiące i pulchne gofry goszczą w świetlicy często i są ulubionym przysmakiem naszych wychowanków.

Pozdrawiamy razem z naszymi Paniami ze świetlicy.