Kolęda w wykonaniu Przedszkolaków

23.12.2023 19:15
      Galeria zdjęć->TUTAJ

Z najcieplejszymi świątecznymi życzeniami...

Razem z Joasią Sątowską Olą Dembowską oraz Jackiem Maculewiczem.
      Nasze Przedszkolaki - Tygryski i Słoneczka.
      WESOŁYCH ŚWIĄT
      Zapraszamy do obejrzenia nagrania na facebook'u szkoły.

Świąteczne dekoracje z drukarki 3d

23.12.2023 12:00

Galeria zdjęć->TUTAJ

Druk 3D to świetna zabawa.

Przekonali się o tym nasi podopieczni, którzy nie mogli wyjść z podziwu jak piękne świąteczne dekoracje mogą powstać przy użyciu tej techniki druku.

Prezentujemy Państwu efekt jaki powstał dzięki temu, że możemy w pełni korzystać z nowoczesnych technologii.

Cały czas staramy się rozwijać warsztat umiejętności naszych wychowanków, wdrażając ich w projektowanie swoich własnych modeli w aplikacji Tinkercad. To ważne, że mogą oni zobaczyć później efekt swoich prac w rzeczywistości. Widać, że dzieci do tych zadań przystępują z dużym zaangażowaniem, a do tego świetnie rozbudzają w sobie poczucie wyobraźni. To daje im niesamowitą radość.

Część materiałów, które prezentujemy to gotowe modele ze strony www.thingiverse.com

Wspólnie udało nam się stworzyć ciekawą dekorację, która została wykorzystana do zrobienia pamiątkowych zdjęć .

Polecamy wszystkim! Nasza współpraca przyniosła wiele pozytywnych emocji i masę radosnych uśmiechów.

Przesyłamy świąteczne życzenia

Uczniowie Trójki wraz z p. Karolem Rudzińskim.

#LaboratoriaPrzyszlości #TrójkaNidzica #Druk3D

Wigilia drużynowa

21.12.2023 17:33

Czuwaj!

15 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Nidzicy odbyła się wigilia drużynowa.

Za udostępnienie szkoły, za gościnność w gotowości by "uchylić nam nieba", by nasze nasze wigilijne spotkanie mogło zyskać tak uroczystą oprawęz całych serc dziękujemy Dyrekcji Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy, Pani Marzena Świderska oraz Panu Jacek Gnidziński.

Dziękujemy - to był cudownie spędzony czas.

Czuwaj!

Razem z 6 GNDH „Vitae" im. Floriana Marciniaka oraz 8 NDH "Liberte"

Jacek Maculewicz, phm.

Przedszkolaki w Laboratorium Przygody w Mławie

17.12.2023 13:15

Galeria zdjęć->TUTAJ

"To najpiękniejszy dzień w moim życiu!!!" Tak jeden z naszych "zerówiaków" podsumował 14 grudnia pobyt w Laboratorium Przygody w Mławie, gdzie nasze przedszkolaki przeżyły niesamowite spotkanie z Mikołajem i opowiedziały mu o swoich najskrytszych marzeniach. Dla każdego z nich znalazł tzw. "pięć minut", co sprawiło, że dzieci były niezwykle przejęte rozmową.

Kolejnym fascynującym punktem wizyty było własnoręczne wykonanie tabliczki czekolady, ozdobionej bajecznymi posypkami , którą dzieciaki zabrały ze sobą do domu jako upominek dla najbliższych.

To był naprawdę piękny, pełen emocji dzień, który dzieci zapamiętają na długo.

Wychowawczynie: Aleksandra Dembowska, Joanna Sątowska oraz Ryszarda Dumińska.

Jarmark Bożonarodzeniowy

12.12.2023 16:22
      Galeria zdjęć->TUTAJ

Piąty już w naszym mieście, organizowany z
      Jacek Kosmala - Burmistrz Nidzicy charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy, skupił 08 grudnia na nidzickim rynku wszystkich chcących pomóc Andrzejowi Zakrzewskiemu. Na wydarzeniu, jak co roku, nie zabrakło naszej TRÓJKI.

Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy w magicznej świątecznej atmosferze zechcieli spędzić to popołudnie razem z nami.
      Nasze szczególne słowa podziękowania kierujemy w stronę dzieci i ich rodziców, którzy przygotowali ozdoby świąteczne - wierzymy, że w magiczny czas Bożego Narodzenia, będą przypominały o cudownej idei niesienia pomocy bliźnim.
      Dziękujemy trójkowym Rodzicom i Przyjaciołom, którzy "osłodzili" to spotkanie przygotowując na nie specjały ze swoich sekretnych kuchennych przepisów. Wreszcie dziękujemy naszym Paniom z kuchni za przygotowanie pysznego czerwonego barszczu i domowych uszek.
      Dzięki wszystkim, którzy włączyli się do akcji pomocy Panu Andrzejowi - razem z gminnymi placówkami oraz Państwem - podczas Jarmarku zebraliśmy rekordowe 27.223 złotych.
      Dlatego wczoraj WSZYSCY BYLIŚMY Świętymi Mikołajami.
      Z gorącym podziękowaniem dla "drużyny gorących chęcią pomagania TRÓJKOWYCH serc" Dyrekcja szkoły:
      Marzena Świderska, Jacek Gnidziński.
      Fotorelacja: Jacek Maculewicz.
      Pomożesz ANDRZEJOWI - licytacje charytatywne