Przygotowanie sianka i pierniczków na Jarmark Bożonarodzeniowy

12.12.2023 11:48

Galeria zdjęć->TUTAJ

Nasi mali pomocnicy św. Mikołaja z klasy II a, III a i III b postanowili przygotować na Jarmark Bożonarodzeniowy sianko i udekorować pierniki podarowane przez panią Edytę Grzelę. Z wielkim zapałem i starannością zapakowali je do ozdobnych woreczków. Wszystkie te wspaniałości i wiele, wiele innych będzie można kupić na stoisku Szkoły Podstawowej nr 3. ZAPRASZAMY!!!

E. Szechińska , U. Sobuń, E. Szwarc, J. Rogowska.

Mikołajki w naszej szkole

08.12.2023 11:51

Galeria zdjęć->TUTAJ

MIKOŁAJKI to dla dzieci jeden z najradośniejszych dni w roku.

Święty Mikołaj i tym razem o nas nie zapomniał i gościliśmy go w naszej szkole.

Ponadto nasze przedszkolaki uczestniczyły tego dnia w oficjalnym odpaleniu iluminacji i lampek choinkowych na Placu Wolności.

Świąteczne inspiracje - warsztaty bożonarodzeniowe

07.12.2023 08:48

Galeria zdjęć->TUTAJ

Radosne oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy w naszej szkole od warsztatów, w których brali udział uczniowie klasy I B wraz z rodzicami.

Uczestnicy spotkania przy dźwiękach kolęd i pastorałek wykonywali własnoręcznie ozdoby świąteczne. Rozmaite techniki wykonywania prac zaowocowały różnorodnością ozdób. Rozgrzewająca herbatka oraz zapach i smak pierniczków wprowadziły wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.

Ozdoby wykonane przez dzieci i ich rodziców zostaną przeznaczone na sprzedaż podczas Jarmarku charytatywnego zorganizowanego na Placu Wolności w dniu 8 grudnia.

Organizatorzy warsztatów:

Agnieszka Gnidzińska, Jacek Gnidziński.

Bal andrzejkowy

10.12.2023 11:24
      Galeria zdjęć->TUTAJ

1 grudnia w naszej szkole odbył się bal andrzejkowy. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie klas 1-3 oraz nasze najmłodsze dzieciaczki "Słoneczka" i "Tygryski" z oddziału przedszkolnego. Podczas balu dzieci chętnie korzystały z zabaw i konkurencji przygotowanych przez wychowawców. Wszyscy bawiliśmy się świetnie.

Wycieczka uczniów klas trzecich do Olsztyna

06.12.2023 08:31
      Galeria zdjęć->TUTAJ

30 listopada uczniowie klas trzecich wybrali się do Olsztyna. Celem naszej wycieczki były warsztaty robienia ozdób z masy porcelanowej, by choć troszkę poczuć magię zbliżających się świąt. W pięknie udekorowanej pracowni świętego Mikołaja formowaliśmy, przy wsparciu pomocników Mikołaja, ozdoby ze wspomnianej masy. W powietrzu rozbrzmiewał cichy dźwięk piosenek świątecznych, przywodząc od razu na myśl święta Bożego Narodzenia. Każdy starał się, by jego ozdoby były jak najpiękniejsze. Efekty tej jakże przyjemnej pracy przeszły najśmielsze oczekiwania. Punktem kulminacyjnym programu było spotkanie ze świętym Mikołajem, który ku naszej uciesze rozdał nam prezenty. Zabraliśmy również nasze własnoręcznie robione cudeńka na pamiątkę tego miło spędzonego czasu.
      Opiekunowie: Ewa Szechińska, Urszula Sobuń, Justyna Rogowska.