Wycieczka uczniów klasy 1 a do Krainy Świętego Mikołaja

03.12.2023 10:20

Coraz bliżej święta.....
      30 listopada klasa 1a uczestniczyła w wycieczce do Krainy Świętego Mikołaja. Celem wycieczki było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w naszej polskiej kulturze oraz przybliżenie dzieciom wiedzy na temat legend i opowiadań związanych z tematyką bożonarodzeniową. W zaczarowany czas przed świętami wprowadził nas Mikołaj gdzie przekazał nam wiele ciekawych i cennych informacji.Po upewnieniu się, że dzieci były cały rok grzeczne otrzymały od Mikołaja imienne życzenia.Kolejnym punktem wycieczki była oranżeria gdzie mieliśmy okazję obejrzeć choinki w różnych stylach: łowickim, słomianym, mazurskim, tradycyjnym, ukraińskim, nowoczesnym i owocowym. Dzieci również podziwiały piękną szopkę bożonarodzeniową, wokół której roztaczał się dźwięk kolęd.Najwięcej emocji towarzyszyło dzieciom podczas samodzielnego dekorowania bombek. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością wykonały przepiękne bombeczki.Na zakończenie naszej przygody wypiliśmy rozgrzewającą herbatę i zjedliśmy pierniczki.Życzymy wszystkim Wesołych Świąt.
      Opiekunowie wycieczki: Edyta Chmielewska i Joanna Tyberska.

Mural poświęcony bohaterom "Kamieni na szaniec"

30.11.2023 16:37

Galeria zdjęć->TUTAJ

Uczniowie klasy 8 a, poruszeni niezwykłym bohaterstwem młodych harcerzy uwiecznionych na kartach "Kamieni na szaniec", przygotowali mural poświęcony ich akcjom sabotażowym i dywersyjnym. W ten sposób chcieli upamiętnić tych, którzy potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.

Alek, Rudy i Zośka na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Stali się oni dla nas wzorem dojrzałości i patriotyzmu.

Uczniowie przygotowali projekt pod opieką Pań: Katarzyny Kobylińskiej i Wiesławy Tymienieckiej.

26.11.2023 11:15

Galeria zdjęć->TUTAJ

24 listopada nasze przedszkolaki gościły w sali rycerskiej nidzickiego zamku, a to z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Z tej okazji Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nidzicy zorganizowała gminny konkurs ph. "MIŚ ASTRONOM". Niezmiernie cieszymy się z sukcesu naszych wychowanków, którzy zostali laureatami konkursu w kat. oddziałów zerowych. Oto oni:

I MIEJSCE - ANTONI KOCH GR. 0B

III MIEJSCE - LILIANA MAŹNIO GR. 0A

Po wręczeniu nagród maluchy wysłuchały bajki czytanej przez Burmistrza Nidzicy oraz Panią Dyrektor CUW.

Kolejną świetną dla naszych dzieci atrakcją był czynny udział naszych chłopców w "walce na miecze", która była elementem przedstawienia teatralnego, przygotowanego przez Teatr La Lola pt. "Podróż dookoła Słońca". Pojedynek rozegrał się między Polską, a Krzyżakami - oczywiście zwyciężyła Polska .

Dziękujemy za pełen wrażeń dzień spędzony w towarzystwie pluszowych misiów oraz za doskonałą lekcję o życiu polskiego astronoma Mikołaja Kopernika.

Aleksandra Dembowska, Joanna Sątowska, Joanna Tyberska.

Uroczystość obchodów 70-lecia Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego

26.11.2023 10:58

Galeria zdjęć->TUTAJ

W środę, 22 listopada 2023, w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie miała miejsce uroczystość obchodów 70-lecia Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Uczczono to Galą Sportu Szkolnego, podczas której wyróżniającym się w Związku działaczom wręczono odznaczenia.

Jest nam niezmiernie miło, bo w gronie odznaczonych znalazło się dwóch nauczycieli TRÓJKI Nidzica: Pan Jacek Gnidziński oraz Pan Kazimierz Wrotek.

Pan Jacek Gnidziński- nasz wicedyrektor - to pasjonat sportu, zwłaszcza lekkoatletyki i wieloletni propagator sportu rowerowego w szkole, gminie, powiecie i województwie. Jest on również organizatorem wielu imprez rowerowych szczebla centralnego z Mistrzostwami Polski włącznie.

Pan Kazimierz Wrotek, na co dzień nauczyciel w-f, to również Członek Zarządu Wojewódzkiego W-M SZS, od 40 lat działacz na rzecz sportu szkolnego, organizator wielu zawodów i turniejów sportowych szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego.

Panu Jackowi i Kazikowi składamy NAJSZCZERSZE GRATULACJE , zaś Państwa z satysfakcją informujemy, że mamy tym samym swój udział w sukcesie Gminy Nidzica, która dzięki ciężkiej pracy wielu nauczycieli wychowania fizycznego naszej gminy może od wczoraj cieszyć się DRUGIM MIEJSCEM W WOJEWÓDZTWIE w kategorii gmin miejskich.

Ze sportowym pozdrowieniem:

Jacek Gnidziński oraz Kazimierz Wrotek.

Wieczorek klasowy w klasie 6a

26.11.2023 11:02

Galeria zdjęć->TUTAJ

17 października 2023r. w klasie 6a odbył się pierwszy wieczorek klasowy. Tańcom nie było końca. Podczas wieczorku odkryliśmy bardzo wiele talentów.. umiejętności śpiewania po polsku i po angielsku oraz talenty taneczne. Dzieci m.in. skakały na skakance, grały w gumę i brały udział w różnych konkursach. Wszystkim towarzyszył dobry humor i uśmiech na twarzy

Wieczorek zakończył się oglądaniem meczu Polska-Czechy z klasą 7b.

Wychowca kl.6a - Joanna Wińska-Kostka

Opiekun kl. 7b - Paweł Jankowski