43 - lecie Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy

31.05.2022 21:37
        Galeria zdjeć -> TUTAJ

Dzień 27 maja br. był dla całej społeczności szkolnej wyjątkowym dniem - obchodziliśmy 43 rocznicę istnienia naszej szkoły.

Obchodząc jednocześnie 80.rocznicę śmierci patrona szkoły, Janusza Korczaka, uczniowie klasy 6 a i 4 b przygotowali montaż słowno - muzyczny pt. „Czas nie zatrze wielkich czynów”, w którym przypomnieli sylwetkę Starego Doktora, jego wkład w rozwój myśli pedagogicznej i podejście do wychowania dzieci.

Nasza akademia była również okazją do refleksji nad tym, co dzieje się obecnie za naszą wschodnią granicą i jak w tej rzeczywistości odnajduje się młody człowiek.

Tego dnia szkołę odwiedziło wielu znamienitych gości. Dziękujemy wszystkim za obecność, ciepłe słowa, wsparcie, które odczuwamy i obserwujemy, patrząc, jak rozwija się i pięknieje nasza szkoła, widząc wdzięczność i radość w oczach uczniów, a także uznanie i zaangażowanie rodziców.

Scenariusz przedstawienia przygotowała p. Barbara Biedrzycka - Falba, oprawę muzyczną oraz medialną p. Jacek Maculewicz, dekorację p. Jolanta Skwarska, a nad Samorządem Uczniowskim czuwała p. Elżbieta Skwarska. Pani Dyrektor kieruje szczególne podziękowania dla rodziców uczniów kl. 6 a, którzy mimo trudnych warunków organizacyjnych stanęli na wysokości zadania. Bardzo Państwu dziękujemy.

Wycieczka uczniów klasy 1 a, 1 b i 2 a do Warszawy

26.05.2022 20:12
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

18 maja 2022 r. uczniowie klasy 1 a, 1 b i 2 a wraz z panią Ewą Szechińską, Urszulą Sobuń, Anną Godlewską, Justyną Rogowską i Joanną Tyberską udali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie Starego Miasta zaczęli od Placu Zamkowego i Kolumny Zygmunta III. Zajrzeli też na dziedziniec Zamku Królewskiego. Następnie udali się na Rynek Starego Miasta, gdzie podziwiali Pomnik Syrenki i piękne skąpane w słońcu kamieniczki.

Głównym punktem programu wycieczki było Centrum Nauki Kopernik, którego bogata oferta jest atrakcyjna dla każdego, bez względu na wiek.

Na początek „zdobyli" dach Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogli obejrzeć istniejący tam ogród i podziwiać panoramę stolicy. Zobaczyli nowoczesne biurowce, Pałac Kultury i Nauki, Wisłę, Most Świętokrzyski i przede wszystkim, co szczególnie ucieszyło małych piłkarzy – Stadion Narodowy. CNK to niezwykłe miejsce, które skupiło na dłużej uwagę naszych pełnych energii i ciekawych świata uczniów. Ilość przygotowanych tam ekspozycji sprawia, że nie sposób doświadczyć wszystkich atrakcji podczas jednej wizyty. Drodzy rodzice, może planując wakacyjne podróże zechcecie zabrać tam swoje pociechy, żeby mogły dotrzeć w miejsca, na które zabrakło nam czasu? Na pewno będą zadowolone i staną się waszymi przewodnikami po tym fascynującym obiekcie.

Egzaminocka klasy 8 a

25.05.2022 11:12
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

NOCKI w szkole to coś, co uczniowie uwielbiają - to czas swobody, uciech i zabawy.

Okazało się jednak, że nocka może być też czasem nauki. Właśnie tak- nauki. Bo po to, aby się uczyć, powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego, my- uczniowie klasy 8 a - umówiliśmy się 20 maja na nockę - EGZAMINOCKĘ.

Najpierw było sześć godzin wytężonej pracy - przypomnieliśmy sobie treść i problematykę lektur, motywy literackie, wiadomości z gramatyki, zasady konstruowania wybranych form wypowiedzi. Pełne skupienie i zaangażowanie naszych Ósmoklasistów na 100% zasługują na ogromne uznanie! Kto by pomyślał, że uczniom tak bardzo chce się …. uczyć. A jednak!

Potem była zasłużona nagroda - kultowa już zabawa w chowanego, gra w tenisa stołowego, zajęcia w sali gimnastycznej, oglądanie filmów, słuchanie muzyki i wspólny posiłek.

Okazuje się, że można połączyć przyjemne z pożytecznym! Jesteśmy pewni, że nie był to czas stracony, a nasz wysiłek zaprocentuje lepszymi wynikami z egzaminu !

Chcielibyśmy podziękować naszej pani polonistce, pani Kasi Kobylińskiej i naszej wychowawczyni pani Joli Skwarskiej za to, że zechciały z nami spędzić tę noc.

Uczniowie klasy 8 a

Wycieczka uczniów klas IV i VI do Warszawy

18.05.2022 11:07
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

13 maja 2022 r. uczniowie klasy IV a i b oraz VI a uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Najważniejszym punktem wyprawy było Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy uczniowie mogli poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieli okazję własnoręcznie dokonywać wielu eksperymentów naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.

Drugą atrakcją było zwiedzanie Warszawy. Uczniowie zobaczyli Kolumnę Zygmunta III Wazy, Bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela, pomnik Warszawskiej Syrenki oraz pomnik Małego Powstańca. Mieli również okazję spacerować po średniowiecznych murach Barbakanu.

Wycieczka była pełna wrażeń. Dzieci zobaczyły wiele interesujących miejsc i zrobiły sporo pamiątkowych zdjęć.

Opiekunowie: Beata Rudzińska, Beata Gotowecka, Katarzyna Kobylińska oraz Joanna Czeszejko

Wyjazd uczniów klasy 3 a na basen

16.05.2022 10:27
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

Nasi uczniowie z klasy 3 a uwielbiają zabawy na basenie! Pod okiem instruktora p. Jarka Kosobuckiego dzieci uczyły się pływać różnymi stylami. Nie zabrakło też czasu na radosne gry i zabawy. Chętni mieli okazję spróbować swoich sił w skokach na głęboką wodę. To nie lada wyzwanie! Tego dnia wszystkie dzieci wróciły do domu szczęśliwe, uśmiechnięte i dumne ze swoich osiągnięć.

Niezapomniany wyjazd zorganizowały: p. Dorota Płoszczuk i p. Aleksandra Dembowska