• Przełajowe Biegi Grunwaldzkie dla uczniów szkół podstawowych i średnich

• 09.06.2023 19:22
        • Galeria zdjęć->TUTAJ

Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy na dobre zadomowił się na Polach Grunwaldu.

2 czerwca ten sportowy związek po raz czternasty zorganizował przełajowe Biegi Grunwaldzkie dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Po raz drugi impreza odbyła się w formule ogólnopolskiej.

Na Polach Grunwaldu zgromadziło się ponad 800 uczestników - większość z nich reprezentowała szkoły podstawowe i średnie z województwa warmińsko-mazurskiego. Nie zabrakło także biegaczy z innych województw, m.in. z lubuskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego.

Zawody rozpoczął bieg na 200 metrów z udziałem osób niepełnosprawnych. Potem rozegrano Igrzyska Dzieci (rocznik 2010 i młodsi) na dystansach 400, 500 i 600 metrów. Następnie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (roczniki 2008-2009) do pokonania były dystanse 1000 metrów (dziewczęta) i 1500 metrów (chłopcy).

Naszą szkołę reprezentowało 31 uczniów z klas 1-8.

W każdym biegu mieliśmy swoich reprezentantów. Średnio na każdym dystansie startowało około stu biegaczy. Nasi uczniowie wykazali wielki hart ducha i wole walki.

Większość naszych zawodników uplasowała się w pierwszej 30 poszczególnych biegów.

Największy sukces osiągnęła, startująca w najmłodszej kategorii, Lena Najmuła zajmując 6 miejsce.

Możemy być dumni z naszych lekkoatletów.

Opiekunowie:

Kazimierz Wrotek, Karol Rudziński, Paweł Jankowski.