Turniej koszykówki Power Basket - pierwszy krok o puchar Dyrektora SP 3 Nidzica

24.01.2023 16:51
        Galeria zdjęć->TUTAJ

20.01.2023 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy odbył się turniej koszykówki Power Basket - pierwszy krok o puchar Dyrektora SP 3 Nidzica. W turnieju wzięło udział ponad 50 koszykarek i koszykarzy, którzy zagrali swój pierwszy turniej, a niektórzy nawet pierwszy mecz w życiu. W zawodach wzięły udział 4 zespoły dziewczynki SP 3 Nidzica klasa 2/3/4, SP 1 Nidzica oraz chłopcy z klubu Power Basket z Mławy klubu koszykarskiego, który rozpoczyna swoją działalność przy Szkole Podstawowej nr 3 w Nidzicy dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Marzeny Świderskiej i Pana Jacka Gnidzińskiego. W turnieju nie liczyły się punkty, a konfrontacja umiejętności i oczywiście dobra zabawa. Po turnieju każdy uczestnik został nagrodzony dyplomem za udział, a wyróżnieni zawodnicy poszczególnych drużyn statuetkami. Organizatorzy: Dyrekcja SP3 Nidzica, Klub Power Basket.

Mikołajkowy Turniej Koszykówki

20.12.2022 12:56
        Galeria zdjęć->TUTAJ

14.12.2022r. drużyna chłopców z klasy 5 b (sportowej) Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy wzięła udział w Mikołajkowym Turnieju Koszykówki zorganizowanym przed SP4 Działdowo.
        W turnieju wzięły udział 3 drużyny koszykarskie SP4 Działdowo, SP1 Działdowo i SP3 Nidzica. Koszykarze z nidzickiej Trójki rywalizując ze starszymi kolegami z Działdowa zajęli w końcowej klasyfikacji 3 miejsce przegrywając nieznacznie 2 mecze. SP3 Nidzica - SP1 Działdowo 36:40, natomiast mecz SP3 Nidzica - SP4 Działdowo 42:48.
        Wyróżnieni zawodnicy Hubert Kimborowicz, Stanisław Wojdowski.
        Trener SP3 Nidzica Jarosław Kosobucki. Podziękowania dla wicedyrektora Pana Jacka Gnidzińskiego za zorganizowanie transportu.

Wojewódzkie Wieloboje Sprawnościowe

14.12.2022 19:06
        Galeria zdjęć->TUTAJ

12 grudnia reprezentacja naszej szkoły w składzie Zuzanna Krupińska, Ewa Ostrowska, Aleksandra Żebrowska, Alicja Witkowska, Hubert Witkowski, Błażej Budka, Franek Fydrych, Filip Chorosz wzięła udział w Wojewódzkich Wielobojach Sprawnościowych organizowanych przez Ludowe Związki Sportowe. W zawodach uczestniczyło aż 14 drużyn w każdej cztery dziewczynki i tyle samo chłopców.
        Zawodnicy rywalizowali indywidualnie i drużynowo.
        Nasza drużyna chłopców okazała się najlepsza spośród nidzickich szkół i zajęła II miejsce, nieznacznie wyprzedziła nas tylko drużyna z Bartoszyc.
        Indywidualnie I miejsce już należało do nas, a konkretnie do Huberta Witkowskiego z klasy 6b. Dziewczynki uplasowały się na VI miejscu, co jest też dobrym wynikiem biorąc pod uwagę, że były o rok młodsze od pozostałych zawodniczek.
        Gratulujemy wszystkim.

Opiekun: Paweł Jankowski.

Mistrzostwa Rejonu V w Koszykówce Chłopców Igrzyska Młodzieży Szkolnej

14.12.2022 11:07
        Galeria zdjęć->TUTAJ

1 grudnia 2022r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Rejonu V w Koszykówce Chłopców Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

W zawodach udział wzięły drużyny z powiatu piskiego, szczycieńskiego i nidzickiego. Powiat nidzicki reprezentowała drużyna SP 3 Nidzica.

Po ciekawych i zaciętych meczach zwycięzcą turnieju została drużyna SP1 Pisz.

Nasi chłopcy zajęli II miejsce i awansowali do zawodów regionalnych.

Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna SP4 Szczytno

Drużyna naszej szkoły wystąpiła w składzie: Filip Sikorski, Michał Hutek, Maciej Jankowski, Mikołaj Łochnicki, Tobiasz Zasadzki, Paweł Chmielewski, Karol Feliński, Ignacy Feliński, Piotr Fydrych, Karol Nowakowski.

Dziękujemy dyrekcji szkoły za pomoc i zaangażowanie w organizację zawodów.

Opiekun drużyny i organizator turnieju : Kazimierz Wrotek.

Mikołajkowy Turniej Koszykówki w Mławie o Puchar Prezesa Power Basket

12.12.2022 16:33
        Galeria zdjęć->TUTAJ

W środę, 07.12.2022 r. dwie drużyny koszykarek z SP3 Nidzica wzięły udział w Mikołajkowym Turnieju Koszykówki w Mławie o Puchar Prezesa Power Basket (turniej z cyklu ligowe granie).
        W turnieju brało udział 5 drużyn - dwie z Mławy, jedna z Iłowa i dwie z SP3 Nidzica. Gra odbywała się systemem „każdy z każdym”. Oba zespoły koszykarek z nidzickiej Trójki stanęły na podium. Dziewczęta z klasy sportowej 6b, podopieczne Jarosława Kosobuckiego zajęły I miejsce, natomiast koszykarki z 5b (trener Andrzej Ruś), zajęły III miejsce wygrywając ze starszymi koleżankami z Mławy i Iłowa. Klasyfikacja końcowa
        I miejsce SP 3 Nidzica kl. 6
        II miejsce Power Basket team I
        III miejsce SP 3 Nidzica kl. 5
        IV miejsce Power Basket Iłowo
        V miejsce Power Basket team II
        Wyróżnienia: najlepsza zawodniczka zespołu SP3 Nidzica kl. 6 Wiktoria Słabuszewska.
        Najlepsza zawodniczka zespołu SP3 Nidzica kl. 5 Alicja Witkowska.
        Specjalne podziękowanie dla rodziców za transport na turniej.
        Ze sportowym pozdrowieniem Jarosław Kosobucki.