• Wycieczka uczniów klasy 1 a, 1 b i 2 a do Warszawy

• 26.05.2022 20:12
        • Galeria zdjęć -> TUTAJ
        • 18 maja 2022 r. uczniowie klasy 1 a, 1 b i 2 a wraz z panią Ewą Szechińską, Urszulą Sobuń, Anną Godlewską, Justyną Rogowską i Joanną Tyberską udali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie Starego Miasta zaczęli od Placu Zamkowego i Kolumny Zygmunta III. Zajrzeli też na dziedziniec Zamku Królewskiego. Następnie udali się na Rynek Starego Miasta, gdzie podziwiali Pomnik Syrenki i piękne skąpane w słońcu kamieniczki.

Głównym punktem programu wycieczki było Centrum Nauki Kopernik, którego bogata oferta jest atrakcyjna dla każdego, bez względu na wiek.

Na początek „zdobyli" dach Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogli obejrzeć istniejący tam ogród i podziwiać panoramę stolicy. Zobaczyli nowoczesne biurowce, Pałac Kultury i Nauki, Wisłę, Most Świętokrzyski i przede wszystkim, co szczególnie ucieszyło małych piłkarzy – Stadion Narodowy. CNK to niezwykłe miejsce, które skupiło na dłużej uwagę naszych pełnych energii i ciekawych świata uczniów. Ilość przygotowanych tam ekspozycji sprawia, że nie sposób doświadczyć wszystkich atrakcji podczas jednej wizyty. Drodzy rodzice, może planując wakacyjne podróże zechcecie zabrać tam swoje pociechy, żeby mogły dotrzeć w miejsca, na które zabrakło nam czasu? Na pewno będą zadowolone i staną się waszymi przewodnikami po tym fascynującym obiekcie.