• Wycieczka uczniów klas IV i VI do Warszawy

• 18.05.2022 11:07
        • Galeria zdjęć -> TUTAJ
        • 13 maja 2022 r. uczniowie klasy IV a i b oraz VI a uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Najważniejszym punktem wyprawy było Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy uczniowie mogli poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieli okazję własnoręcznie dokonywać wielu eksperymentów naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.

Drugą atrakcją było zwiedzanie Warszawy. Uczniowie zobaczyli Kolumnę Zygmunta III Wazy, Bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela, pomnik Warszawskiej Syrenki oraz pomnik Małego Powstańca. Mieli również okazję spacerować po średniowiecznych murach Barbakanu.

Wycieczka była pełna wrażeń. Dzieci zobaczyły wiele interesujących miejsc i zrobiły sporo pamiątkowych zdjęć.

Opiekunowie: Beata Rudzińska, Beata Gotowecka, Katarzyna Kobylińska oraz Joanna Czeszejko