Pomagamy Lence

29.04.2021 18:20

Gdy we wrześniu „dostaliśmy powołanie” do drużyny Lenki Mazur nie sądziliśmy, że będziemy brać udział w tak dużym przedsięwzięciu. Skupiło ono ludzi o wielkich sercach, więc i my - Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy - dołączyliśmy do tego zaszczytnego grona.

Dzięki zaangażowaniu naszej szkolnej społeczności i jej Przyjaciół udało nam się przez 4 miesiące wspomóc Lenkę Mazur kwotą  10.000 zł.

To NASZ WSPÓLNY OLBRZYMI SUKCES, dlatego SERDECZNIE DZIĘKUJEMY Wszystkim, którzy wsparli finansowo organizowane dotąd przez naszą szkołę akcje: Pajacyki dla Lenki, Kwiatek z okazji DEN, Wielkie Rodzinne Kasztanobranie, Góra Nakrętek, Dary Jesieni,  Mikołajki  oraz nasze AUKCJE – a to wszystko „dla Lenki”.

DZIĘKUJEMY naszym Uczniom, ich Rodzicom oraz Opiekunom. Dziękujemy naszym sympatykom, zaangażowanym w pomoc instytucjom oraz po prostu - wszystkim ludziom o wielkich sercach. Zobaczcie, jak wiele możemy RAZEM i jak wiele to niesie radości.

Jacek Maculewicz

Serce dla Lenki

19.11.2021 10:22
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

„Na górze róże, na dole serce

Bardzo potrzebne Malutkiej Lence

Wzywają Maluszki dziś z Pierwszej A

Zróbcie dla Lenki choć serca dwa

I niech ten przekaz w świat idzie już

BARDZO POTRZEBA WSPANIAŁYCH DUSZ...”

Nasi uczniowie również dołączyli do akcji Serca dla Lenki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

POMAGAJMY – to również cudowna zabawa !

WOŚP – podsumowanie akcji w SP nr 3

28.04.2021 21:49
        29 FINAŁ WOŚP

Dzielimy się z Wami radością, która jest nie tylko efektem naszych wspólnych działań w ramach WOŚP - jest to radość, która towarzyszyła nam przez całe 2 tygodnie budowania naszego wspólnego sukcesu. Tę radość czuliśmy w sercach z każdą wrzuconą przez naszych Uczniów do puszki WOŚP złotówką, a potem rosła ona razem z każdą napływającą od Was na zorganizowaną przez naszą Radę Rodziców licytację gadżetów i smakołyków, otrzymanych od grona naszych Rodziców, Przyjaciół i Nauczycieli.

Emocje, które towarzyszyły licytacjom były nie do opisania - z każdym komentarzem na aukcji, wszyscy czuliśmy, że budujemy coś wielkiego, a każdy z nas był tego cząstką.

I to właśnie tak zbudowaliśmy kwotę, o której nikt nawet nie marzył – 4 119,22 zł.

Dziękujemy wszystkim za każdą złotówkę w puszce WOŚP oraz za przyłączenie się do orkiestrowych licytacji. Dzięki Wam mimo tych trudnych czasów i obostrzeń zbudowaliśmy razem spektakularny rekord.

TRÓJKA i JEJ PRZYJACIELE

,,Świąteczna paczka dla psiaczka”

19.11.2021 10:08
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na święta”. Jej celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do udzielenia pomocy innym oraz budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

Samorząd Uczniowski po raz kolejny zorganizował akcję charytatywną dla bezdomnych psów pod hasłem „Świąteczna paczka dla psiaczka”. Dzięki olbrzymiej pasji i miłości do zwierząt udało się przygotować ogromną paczkę dla naszych czworonożnych przyjaciół, w której - oprócz tak potrzebnej karmy - znalazły się także różne psie przysmaki, ciepłe koce, a także zabawki dla zwierząt.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i ich rodzicom. Dziękujemy również Panu Cezaremu Witkowskiemu za pomoc w odtransportowaniu naszej „paczki z prezentami” do Schroniska dla bezdomnych psów „Podaj łapę” w Tatarach.

Elżbieta Skwarska, Ewelina Karolak

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej akcji ekologiczno – edukacyjnej „Tusz do paki”

30.03.2021 09:25

Drodzy Rodzice i Uczniowie !

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji ekologiczno - edukacyjnej „Tusz do paki”.

Celem akcji jest wdrażanie dzieci do wyzwań związanych z ochroną środowiska z jednoczesnym kształtowaniem zachowań pro - społecznych i pro - pomocowych.

Beneficjentem akcji jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

W naszej szkole zostały umieszczone pojemniki na zużyte tusze do drukarek  ATRAMENTOWYCH, do których dzieci mogą wrzucać puste tusze zużyte w domu lub w pracy rodziców. Za każdorazowe przyniesienie i wrzucenie dostaną w nagrodę naklejkę z podziękowaniem. Organizator w imieniu dzieci przekazuje do TOZ co kwartał dużą ilość karmy dla bezdomnych zwierząt.

Mamy nadzieję, że włączycie się Państwo do akcji  „tusz do paki"   www.tuszdopaki.pl

WAŻNE !

ZBIERAMY WYŁĄCZNIE TUSZE OD DRUKAREK ATRAMENTOWYCH NIE LASEROWYCH !!!

AKCJA MA CHARAKTER CIĄGŁY.

OBEJRZYJCIE 3 MINUTOWY FILMIK NAJLEPIEJ CAŁĄ RODZINĄ