Kolejne warsztaty w ramach projektu "Młody informatyk - Trójka Nidzica"

11.01.2023 17:12
        Galeria zdjęć->TUTAJ

24 listopada odbyły się kolejne warsztaty realizowane w naszej szkole przez zespół SZKOLNEGO KOŁA INFORMATYCZNEGO. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały prowadzącego zajęcia Karola Rudzińskiego, który wraz z swoimi podopiecznymi wdraża nowe technologie w naszej szkole.
        Zobaczcie między innymi jak wyglądają przygotowywane ozdoby świąteczne powstające za pomocą techniki druku 3d, czy też wspaniałe prace ręczne wykonane długopisami 3D. Widać ewidentnie, że w naszych młodych „zerówiaczkach” jest potencjał.
        W pracowni dzieci miały też możliwość pokonywania toru przeszkód, zaprezentowanymi na zdjęciach robotami. Poznawały zasady działania sygnalizacji świetlnej, którą przybliżył im nasz PHOTONEK … i nie tylko. Zabawka ma wiele funkcji m.in. odmierzała odległość podczas jazdy, mruczała spotykając kota, wydawała odgłos krowy, czy koguta! Było śmiesznie i radośnie. Cóż tego dnia atrakcji mieliśmy wiele, a kolejną z nich były klocki lego. Dzieci poznały kolejne możliwości, które wzbudziły w nich nie lada zachwyt.
        Dziękujemy chłopcom, którzy profesjonalnie pomagali naszym podopiecznym, a byli nimi MICHAŁ, STAŚ oraz KACPER, który tym razem nie mógł pojawić się na zajęciach, a wcześniej miał duży udział przy programowaniu robotów do pracy na warsztatach.
        Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.

Pierwsze zajęcia z cyklu „Młody informatyk – TRÓJKA NIDZICA”

11.01.2023 17:12
        Galeria zdjęć->TUTAJ

17 listopada odbyły się w naszej szkole pierwsze zajęcia z cyklu
        „Młody informatyk – TRÓJKA NIDZICA”.
        W pracowni informatycznej mieliśmy przyjemność gościć grupę dzieci z oddziału 0 „a”, która wzięła udział w warsztatach pod okiem uczniów ze SZKOLNEGO KOŁA INFORMATYCZNEGO i koordynatora przedsięwzięcia Karola Rudzińskiego. Dzieci miały możliwość obejrzenia na żywo jak wygląda wydruk modeli na profesjonalnej drukarce 3D, zobaczyć jak działają zaprogramowane roboty oraz samodzielnie nimi sterować. To była niezwykła „frajda”, móc współdziałać w tak profesjonalnym zespole, który przedstawiał różne ciekawe projekty m.in. druk długopisami 3D, pomiar odległości z pomocą robotów, wykorzystania maszyny do układania kostki Rubika.
        Po zakończonych zajęciach dzieci otrzymały w prezencie breloczki, które zostały przygotowane podczas zajęć SZKOLNEGO KOŁA INFORMATYCZNEGO, a następnie wydrukowane na zakupionym sprzęcie, które szkoła pozyskała w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.
      • Projekt pt. "Mam plan na życie. Młody Informatyk - Trójka Nidzica"

11.01.2023 17:13

Miło jest nam poinformować, że od 17 listopada 2022 roku w naszej szkole uczniowie Szkolnego Koła Informatycznego wraz z opiekunem Karolem Rudzińskim poprowadzą projekt dla naszych najmłodszych wychowanków pt. "Mam plan na życie. Młody Informatyk - Trójka Nidzica".

Podczas tego przedsięwzięcia dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3 zapoznają się z nowoczesnym sprzętem, który został zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Do zobaczenia na zajęciach!