• Pierwsze zajęcia z cyklu „Młody informatyk – TRÓJKA NIDZICA”

• 11.01.2023 17:12
        • Galeria zdjęć->TUTAJ

17 listopada odbyły się w naszej szkole pierwsze zajęcia z cyklu
          „Młody informatyk – TRÓJKA NIDZICA”.
          W pracowni informatycznej mieliśmy przyjemność gościć grupę dzieci z oddziału 0 „a”, która wzięła udział w warsztatach pod okiem uczniów ze SZKOLNEGO KOŁA INFORMATYCZNEGO i koordynatora przedsięwzięcia Karola Rudzińskiego. Dzieci miały możliwość obejrzenia na żywo jak wygląda wydruk modeli na profesjonalnej drukarce 3D, zobaczyć jak działają zaprogramowane roboty oraz samodzielnie nimi sterować. To była niezwykła „frajda”, móc współdziałać w tak profesjonalnym zespole, który przedstawiał różne ciekawe projekty m.in. druk długopisami 3D, pomiar odległości z pomocą robotów, wykorzystania maszyny do układania kostki Rubika.
          Po zakończonych zajęciach dzieci otrzymały w prezencie breloczki, które zostały przygotowane podczas zajęć SZKOLNEGO KOŁA INFORMATYCZNEGO, a następnie wydrukowane na zakupionym sprzęcie, które szkoła pozyskała w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.