• Kolejne warsztaty w ramach projektu "Młody informatyk - Trójka Nidzica"

• 11.01.2023 17:12
        • Galeria zdjęć->TUTAJ

24 listopada odbyły się kolejne warsztaty realizowane w naszej szkole przez zespół SZKOLNEGO KOŁA INFORMATYCZNEGO. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały prowadzącego zajęcia Karola Rudzińskiego, który wraz z swoimi podopiecznymi wdraża nowe technologie w naszej szkole.
          Zobaczcie między innymi jak wyglądają przygotowywane ozdoby świąteczne powstające za pomocą techniki druku 3d, czy też wspaniałe prace ręczne wykonane długopisami 3D. Widać ewidentnie, że w naszych młodych „zerówiaczkach” jest potencjał.
          W pracowni dzieci miały też możliwość pokonywania toru przeszkód, zaprezentowanymi na zdjęciach robotami. Poznawały zasady działania sygnalizacji świetlnej, którą przybliżył im nasz PHOTONEK … i nie tylko. Zabawka ma wiele funkcji m.in. odmierzała odległość podczas jazdy, mruczała spotykając kota, wydawała odgłos krowy, czy koguta! Było śmiesznie i radośnie. Cóż tego dnia atrakcji mieliśmy wiele, a kolejną z nich były klocki lego. Dzieci poznały kolejne możliwości, które wzbudziły w nich nie lada zachwyt.
          Dziękujemy chłopcom, którzy profesjonalnie pomagali naszym podopiecznym, a byli nimi MICHAŁ, STAŚ oraz KACPER, który tym razem nie mógł pojawić się na zajęciach, a wcześniej miał duży udział przy programowaniu robotów do pracy na warsztatach.
          Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.