Wyjazd uczniów klas 1 i 2 na basen

24.11.2021 18:13
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

24 listopada br.  koszykarki z klas 1 i 2 edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyły w zajęciach na pływalni w Mławie, prowadzonych przez instruktora pływania Jarosława Kosobuckiego. Program zajęć obejmował zabawy oswajające z wodą połączone z nauką pływania. Nie zabrakło jednak czasu na zjeżdżalnie oraz jacuzzi. Zabawa była przednia.

Udział uczniów w projekcie edukacyjno – sportowym Hooop Spoort

09.11.2021 19:42
        Galeria zdjęć -.> TUTAJ

Prezentujemy Wam zdjęcia z fantastycznej imprezy lekkoatletycznej z udziałem Olimpijczyków - Anny Jesień, Sebastiana Chmary i Pawła Januszewskiego, którzy w ramach akcji Hooop Spoort – projektu edukacyjno – sportowego, mają na celu promocję aktywności fizycznej wśród uczniów.

Wydarzenie objęte było patronatem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Honorowym Patronatem Burmistrza Nidzicy Pana Jacka Kosmali.

Była to dla naszych uczniów niecodzienna lekcja wychowania fizycznego i okazja do tego, aby pokochali sport jeszcze bardziej niż dotąd.

Wyjazd uczniów SP nr 3 na mecz TREFL SOPOT – ENEA ZASTAL BC ZIELONA GÓRA w hali Ergo Arena Sopot

16.11.2021 22:01
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

,Basket ponad wszystko… wychowało nas boisko”

Z takim hasłem na ustach 9 października br. grupa 45 uczniów klas III – VIII wraz z 4 opiekunami wyruszyła na kolejne ważne wydarzenie sportowe – mecz TREFL SOPOT – ENEA ZASTAL BC ZIELONA GÓRA w hali Ergo Arena Sopot.

Jako kibice z ogromnym zaciekawieniem obserwowaliśmy profesjonalną grę zawodowych koszykarzy, ich sportowe zachowanie na boisku i poznawaliśmy nowe umiejętności. Z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem zachęcaliśmy też zawodników do walki poprzez głośny doping, a w przerwach meczu podziwialiśmy popisowe występy taneczne cheerleaderek.

Wszystkim nam udzieliła się ta niezwykła atmosfera panująca podczas meczu, co dla niektórych było nowym, nieznanym doświadczeniem. Żeby poczuć ten klimat trzeba po prostu tam być i to wszystko przeżyć. Taka forma spędzania wolnego czasu była dla nas świetną edukacyjną atrakcją, a jednocześnie lekcją wychowania fizycznego. Pozwoliła nam też ,,dotknąć wielkiej koszykówki” i dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń .

Opiekunowie: Kazimierz Wrotek, Jacek Gnidziński, Dorota Malinowska, Andrzej Ruś

I miejsce dla Trójki w Półfinałowym Turnieju Koszykówki 3c3 „Moje Boisko Orlik” Igrzyska Młodzieży !

10.10.2021 17:15

Takie wieści zawsze krzepią serce. Zapewne już wiecie, że nasi Ósmoklasiści - podopieczni Pana Pawła Jankowskiego w składzie: Aleksander Ciężki, Julian Szczepkowski,  Franciszek Wojdowski i Igor Pietrowicz reprezentowali naszą szkołę w Działdowie na Półfinałowym Turnieju Koszykówki 3x3 „Moje Boisko Orlik” Igrzyska Młodzieży. Pewne zwycięstwo naszej drużyny i I miejsce w rozgrywkach dało awans do finału wojewódzkiego.

Dumni trzymamy kciuki za Wasze dalsze sukcesy Panowie !

Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej - Finał Wojewódzki rozgrywek „Moje boisko Orlik 2012” w koszykówce dziewcząt 3x3

16.11.2021 22:02
        Galeria zdjęć -> TUTAJ

30 września i 1 października 2021 r. odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej - FINAŁ WOJEWÓDZKI „Moje boisko Orlik 2012” w koszykówce 3x3 dziewcząt - Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Dyplomy oraz puchary pojechały w różne kierunki Warmii i Mazur. Jesteśmy dumni z naszej Szkolnej reprezentacji, która dzielnie walczyła na parkiecie hali nidzickiego MOSiR. W końcowej klasyfikacji dziewczęta zajęły:

Igrzyska Dzieci - III miejsce

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - V miejsce.

Serdecznie gratulujemy i jednocześnie dziękujemy za Wasz wysiłek i walkę do końca na boisku.

Dziękujemy również wszystkim zespołom, które zaszczyciły nas swoją obecnością - cieszymy się, że po tak długiej izolacji dzieci mogły spotkać się ponownie z rówieśnikami z innych szkół. Niezwykłym było móc znowu zobaczyć, jak pięknie w duchu sportowej rywalizacji zawodniczki tworzą niepowtarzalne widowisko. W zawodach wzięło udział 11 drużyn. Poziom, który prezentowały dziewczęta na boisku był wysoki, a rozgrywane akcje cieszyły oko kibiców. Szkoły nidzickie zapewniły głośny doping, który podnosił sportowe emocje na parkiecie. W klasyfikacji końcowej tytuł mistrzowski w młodszej kategorii zdobyły dziewczęta z SP 1 Nidzica, a w starszej - zawodniczki reprezentujące SP 3 w Ełku.

Gratulujemy !

Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i wsparcie ze strony: Rodziców, Dyrekcji i pracowników MOSiR w Nidzicy oraz Sędziów. Dziękujemy również kadrze i młodzieży szkolnej, która zadbała o wspaniały przebieg zawodów.

Organizatorzy: K. Wrotek, D. Malinowska, K. Rudziński oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy: Barbara Biedrzycka-Falba, Marzena Świderska